Ranking What Car? – 100 proc. niezawodności Mitsubishi Eclipse Cross

Mitsubishi Elipse Cross uzyskał niebywały, najlepszy wynik 100% niezawodności w badaniu rodzinych SUV-ów przeprowadzonym i opublikowanym właśnie przez czasopismo What Car?

Najnowszy ranking niezawodności rodzinnych SUV-ów w wieku do 5 lat stworzony przez prestiżowy tytuł What Car? bazuje na doświadczeniach aż 16 000 właścicieli aut. Mitsubishi Eclipse Cross zajęło w nim pierwszą pozycję notując 100% niezawodność.

Obecnie w poskich salonach Mitsubishi Motors jest już dostępna najnowsza generacja Mitsubishi Eclipse Cross PHEV, która zadebiutowała pod koniec kwietnia bieżącego roku. Ten jedyny w swej klasie SUV coupe z unikatowym napędem – elektrycznym i hybrydowym z możliwością szybkiego ładowania wyróżnia się awangardową stylistyką, nawiązującą do japońskiego DNA firmy. Zaprojektowany od nowa tył pojazdu, nowa stylistyka przodu oraz dynamiczny boczny profil uwypuklają wysmakowane detale a wśród nich ultranowoczesny projekt oświetlenia LED. Nowy model Mitsubishi Eclipse Cross PHEV jest odpowiedzią na potrzeby indywidualistów dbających o środowisko i doceniających wyjątkową ciszę i wygodę podróżowania hybrydą plug-in oraz kierowców, którzy chcą się wyróżnić w tłumie. Nowoczesne wnętrze z powiększonym bagażnikiem oferuje bogate wyposażenie i odpowie na potrzeby wymagających klientów z segmentu premium. Na liście wyposażenia znajdują się m.in. tempomat adaptacyjny z radarem, BSW, RCTA, wyświetlacz head–up display, stacja multimedialna SDA z interfejsami CarPlay i Android Auto oraz nawigacja TomTom a także podgrzewana kierownica,  skórzana tapicerka i elektrycznie sterowane fotele.

Mitsubishi Eclipse Cross PHEV wyróżnia spośród konkurencji unikatowy napęd – elektryczny i hybrydowy z możliwością szybkiego ładowania – w 25 minut – prądem stałym do 80% pojemności baterii z publicznych ładowarek. Nowy model jest napędzany przez 2 silniki elektryczne umieszczone przy przedniej i tylnej osi. Jednostka spalinowa służy głównie do ładowania baterii oraz wsparcia napędu elektrycznego. Układu napędowy ma łączną moc 188 KM a pochodzący z Lancera Evolution napęd na 4 koła S-AWC jest dostępny także w trybie EV. Co ważne i niespotykane u konkurencji – napęd 4×4 może działać bez włączonego silnika spalinowego. Innowacyjne rozwiązanie bezpośredniego napędu obu osi głównie przez silniki elektryczne, które oddają swój pełny moment obrotowy na koła bez zwłoki dają pewność szybkiego startu i bezpieczeństwa. Dostępne są 3 tryby jazdy wybierane automatycznie i dopasowujące zachowanie samochodu do warunków na drodze. Podobnie, jak samochody elektryczne, Mitsubishi Eclipse Cross PHEV nie oferuje skrzyni biegów, lecz jednobiegową przekładnię, gwarantującą płynne przyspieszanie bez szarpnięć, które są efektem zmiany przełożeń.

Dostępne w modelu Mitsubishi Eclipse Cross PHEV gniazdo 230V o mocy 1500W umożliwia zasilanie urządzeń zewnętrznych, przemieniając ten model w magazyn energii. Opracowana przez pioniera elektromobilności, jakim jest firma Mitsubishi Motors, technologia hybrydowa PHEV, obecna na rynku już od 8 lat, jest najchętniej wybieraną w Polsce i Europie, gdyż Outlander PHEV był w ubiegłym roku najlepiej sprzedającym się modelem typu plug-in na Starym Kontynencie i w naszym kraju. Jest jedyną tak sprawdzoną i dopracowaną technologią na rynku, zapewniającą najwyższy poziom bezpieczeństwa ładowania baterii, dzięki zastosowaniu dodatkowego systemu chłodzenia. Wydajna bateria pozwala na pokonanie do 55 km wg. WLTP w zeroemisyjnym trybie elektrycznym EV, podczas, gdy pełny zasięg auta to około 600 km.

Mitsubishi Eclipse Cross PHEV – o 35 000 zł taniej, dostępne od ręki

Koszt pokonania 100 km może być nawet 3-krotnie niższy w porównaniu z wersją spalinową. Mitsubishi Eclipse Cross PHEV jest oferowane z 5-letnią gwarancją (do 100 000 km) na cały samochód wraz z 5-letnim, nielimitowanym przebiegiem Mitsubishi Assistance Package oraz 8 latami gwarancji (do 160 000 km) na pojemność baterii trakcyjnej ładowanej z gniazdka. Nowy model jest obecnie dostępny w 4 wersjach wyposażenia i 8 kolorach nadwozia a indywidualny styl każdemu klientowi zapewnią 3 koncepcje stylistyczne nawiązujące do tokijskich dzielnic Akasaka, Shibuya i Ginza oraz pakiety stylizacyjne – dodający szyku zestaw Diamond i nadający sportowego pazura pakiet Insport. W polskiej sieci placówek Mitsubishi Motors https://www.mitsubishi.pl/dealerzy można odbyć jazdę testową nowym modelem a więcej informacji na jego temat można znaleźć na stronie.

Źródło: Mitsubishi