Škoda Octavia iV – 32 egzemplarze trafiły do polskiej policji

Pod koniec września 2021 r. 32 egzemplarze hybrydowej ŠKODY OCTAVIA iV w wersji Combi trafiły do Komendy Głównej Policji w Warszawie. Samochody będą wspierały funkcjonariuszy w codziennej pracy, zapewniając im dynamikę, komfort i bezpieczeństwo. Standardowe oraz dodatkowe wyposażenie pojazdów sprawia, że doskonale sprawdzą się w pracy policji.

ŠKODA OCTAVIA iV w wersji Combi może pokonać dystans nawet do 65 km wykorzystując wyłącznie energię elektryczną (WLTP). Model imponuje nie tylko dużą łączną mocą silników osiągającą do 150 kW (204 KM) oraz maksymalnym momentem obrotowym układu 350 Nm, ale również sześciobiegową skrzynią DSG obsługiwaną elektronicznie w technologii shift-by-wire. Wszystko to sprawia, że codzienna jazda staje się ponadprzeciętnie dynamiczna. Model jest wyposażony także w innowacyjne systemy bezpieczeństwa, pomagające zapobiec niebezpiecznym sytuacjom na drodze.

Škoda Octavia – 25 lat i 7 mln egzemplarzy czterech generacji

 

Ponadto pojazdy zostały uzupełnione o specjalne wyposażenie, które ma ułatwić codzienną pracę policji. System uprzywilejowania w ruchu drogowym składa się z urządzeń świetlnych takich jak zespolona lampa ostrzegawcza na dachu pojazdu, lampa LED za przednią szybą oraz lampy LED w zderzaku przednim i wewnętrznej części klapy tylnej, a także głośnika umieszczonego w przednim zderzaku, który jest w stanie wyemitować do 118 dB. Oprócz tego OCTAVIA iV zawiera przewoźny radiotelefon, metalową osłonę silnika, kratę oddzielającą przestrzeń dla pasażerów od bagażnika, a także zestawy pierwszej pomocy. Model został również specjalnie oznakowany charakterystycznym logo Policji, co czyni go rozpoznawalnym w przestrzeni publicznej.

Škoda Auto – wyprodukowano 100 tys. aut z oznaczeniem iV

 

Dodatkowo dla niemalże 100 funkcjonariuszy policji zostało przeprowadzone szkolenie, którego zadaniem było odpowiednie zapoznanie się z modelem OCTAVIA iV. Podczas szkolenia policjanci otrzymali informacje, które pozwolą im na pełne wykorzystanie atutów pojazdu.

Źródło:  Škoda Auto