Škoda Auto – wyprodukowano 100 tys. aut z oznaczeniem iV

Škoda Auto sukcesywnie elektryfikuje swoja ofertę modelową. W dniu 30 sierpnia 2021 r. z taśmy fabryki w mieście Mlada Boleslav zjechał 100 tys. egzemplarz auta z oznaczeniem iV. Jubileuszowym autem jest Škoda Enyaq iV.

Seryjna produkcja modelu z oznaczeniem iV rozpoczęła się we wrześniu 2019 roku. Wówczas w Kvasinach z taśmy zjechały pierwsze egzemplarze Škody Superb iV plug-in hybrid i w pełni elektrycznej wersji najmniejszego w ofercie modelu Citigo iV. We wrześniu 2020 roku odbyła się w Pradze światowa premiera elektrycznej Škody Enyaq iV, która powstała na koncernowej platformie MEB.

EuroNCAP – Škoda Enyaq iV z pięcioma gwiazdkami w teście zderzeniowym

W 2020 roku do użytkowników trafiło 35 tys. egz. elektrycznego modelu Enyaq, a do 2030 roku do oferty producenta dołączą kolejne trzy w pełni elektryczne modele. Dalsze plany uzależnione są od rozwoju rynków. Zgodnie z planami koncernu Volkswagen Škoda Auto ma stać się jednym z głównych centrów rozwoju elektromobilności. Kolejnym etapem będzie uruchomienie w 2022 r. produkcji baterii do aut elektrycznych.

Źródło: Škoda Auto