Rolls-Royce – skrzyneczka, schowek na cygara i whisky

The House of Rolls-Royce ma przyjemność zaprezentować najnowszy kolekcjonerski element swojego portfolio, skrzyneczkę Rolls-Royce Cellarette. Przedmiot ten czerpie z bogatego dziedzictwa marki w tworzeniu dla klientów środowiska przyjaznego podejmowaniu gości. Skrzyneczka będzie zarówno niespodzianką, jak również uciechą dla tych, którym przyjdzie z niego korzystać.

  • Nowy element w kolekcji Rolls-Royce Connoisseur Collection
  • Skrzyneczka Rolls-Royce’a, schowek na cygara i whisky, została stworzona ku radości i rozrywce gości
  • Wyściełana skórą, uchwyt na butelkę z anodyzowanego aluminium z możliwością dopasowania do rozmiaru butelki
  • Humidor wyłożony drewnem cedrowym z Hiszpanii z higrometrem
  • Misternie wykonane obcinaczka do cygar i zapalniczka stworzone przez firmę S.T. Dupont z Paryża

“W przeszłości takie skrzyneczki wykorzystywano do zabezpieczania butelek z winem i alkoholami. Ten stworzony specjalnie schowek może być – w zależności od preferencji klientów- dopasowany do przechowania alkoholi typu aperitif lub digestive, wraz z cennymi cygarami, a wszystko to w zjawiskowym stylu.” – powiedział Nicholas Abrams, Rolls-Royce Bespoke Designer – Cellarette jest wcieleniem stylu Rolls-Royce’a: precyzyjnej inżynierii, wykwintnego ręcznego rzemiosła oraz zapierającego dech luksusu. Obudowa z polerowanego aluminium, okrytego tłoczoną skórą Rolls-Royce Havana i taca zdobiona fornirem Obsidian Ayous Open Pore z intarsją w kształcie Spirit of Ecstasy, sprawiają, iż skrzyneczka staje się idealnym akcesorium dla każdego właściciela Rolls-Royce’a, którego pasją jest przyjmowanie gości. Skrzynka zmieści się z tyłu każdego z modeli Rolls-Royce’a, ale sama w sobie staje się centralnym punktem wspólnego posiłku w naturze. Sprawdzi się również jako kompan kameralnego spotkania.

Rolls-Royce – nowa kolekcja Phantom Tempus i tylko 20 egzemplarzy

Po otwarciu ciemna na zewnątrz skrzyneczka emituje ciepły ambientowy blask. Elementy ze skóry w kolorze Armagnac są podkreślone przez delikatne światło tworząc atmosferę dystyngowanego klubu. Szereg pięknych akcesoriów ukazuje się w mechanicznym stylu, odwzorowując otwieranie drzwi Rolls-Royce’a. Kiedy skrzyneczka jest w pełni otwarta ukazują się również dmuchane ręcznie szklaneczki z monogramem „RR”.  Podczas otwierania, szklanki rotują na zewnątrz tworząc mały uroczy spektakl.

Kolekcja Rolls-Royce Landspeed przywołuje zapomnianego bohatera

W tym samym momencie co szklanki ukazuje się koszyk na butelkę wyłożony skórą w kolorze Armagnac. Uchwyt z wytłoczonym monogramem „RR” może zostać dostosowany do butelek w różnym rozmiarze. Butelkę utrzymuje w swojej pozycji pasek z polerowanego aluminium na magnes, co zapewnia bezpieczne przechowanie jakiegokolwiek napoju preferowanego przez klienta. Po przeciwnej stronie znajduje się humidor, który po otwarciu oferuje cygaro na wysuwanej tacy. Cygara są przechowywane w otoczeniu hiszpańskiego drewna cedrowego w atmosferze o odpowiedniej wilgotności, czego pilnuje higrometr. Wykończony unikalnymi elementami ze wskazówkami przypominającymi te z pokładowych zegarków Rolls-Royce’a.

Ten, kto lubi cygara będzie również czerpał radość z akcesoriów towarzyszących humidorowi. Po każdej stronie kasetki znajduje się mały pojemniczek przymocowany na magnes – jeden na obcinaczkę do cygar i zapalniczkę misternie wykonane przez firmę S. T. Dupont z Paryża i ozdobione grawerem nawiązującym do Spirit of Ecstasy, a drugi na popielniczkę. Zabezpieczając kompaktowe korzystanie z popielniczki – kołyski na cygara wystają tylko wówczas, gdy pojemniczek jest otwarty.

Skrzyneczka unaocznia przyrzeczenie The House of Rolls-Royce tworzenia dla swoich klientów najlepszych luksusowych produktów i doświadczeń, wychodzących przy tym daleko poza ramy świata motoryzacji. Podobnie, jak każdy produkt marki, również Cellarette, może zostać dopasowana do konkretnych życzeń klienta.

Rolls-Royce Cellarette można nabyć w salonach marki Rolls-Royce.

Źródło: Rolls-Royce