Rolls-Royce – nowa kolekcja Phantom Tempus i tylko 20 egzemplarzy

Rolls-Royce Phantom, najwyższy model marki, rezydujący na samym szczycie świata luksusu, stał się tematem ekskluzywnej i unikalnej kolekcji – Phantom Tempus. Przykuwająca uwagę nowa wersja Phantoma jest inspirowana Czasem – tym jak przemija i jak można sprawić, by odnieść wrażenie, że stanął w miejscu. Kolekcja limitowana do jedynie 20 egzemplarzy znalazła już zainteresowanych.

W projekcie kolekcji Phantom Tempus odnajdujemy różnorodną estetykę i intelektualne wątki związane z czasem i kosmosem. Kluczowym motywem jest rzadkie zjawisko astronomiczne, pulsar, nieznane aż do 1967 roku i odnalezione w najdalszych zakątkach przestrzeni kosmicznej (najbliższy odkryty znajduje się 280 lat świetlnych lub 1 680 bln mil od Ziemi). Te bardzo gęste, rozżarzone do białości gwiazdy emitują fale elektromagnetyczne w bardzo regularnym rytmie, co sprawia, że są jednymi z najbardziej dokładnych zegarów we wszechświecie.

W Phantomie Tempus ta unikalna siła natury została odwzorowana jako centrum rozświetlonej podsufitki Bespoke Starlight Headliner, na którą składają się światłowody oraz misterny haft Bespoke, co razem tworzy unikalną i piękną całość – Pulsar Headliner.

Kolejny aspekt czasu – iluzja jego bezruchu – została uchwycona w „zmrożonym przepływie Czasu” zdobiącym tzw. Galerię Phantoma. To unikalne dzieło jest umieszczone na przedniej desce, na której celowo pominięto obecność zegarka, by podkreślić w ten sposób wolność właścicieli od upływu czasu i jego ograniczeń. Jednorodny fragment aluminium został wyfrezowany tak, aby stworzyć 100 pojedynczo konturowanych kolumn prezentujących okres 100 milionów stanowiący czas obrotowy pulsara. Każda z kolumn jest anodyzowana na czarno i ręcznie polerowana, aby odbijała światło. Gdy oczy przesuwają się wzdłuż Galerii, cała struktura, pomimo iż jest lita, wygląda jakby pulsowała i zginała się.

Opis Galerii znajduje się na grawerowanej tabliczce w schowku na rękawiczki, wraz z cytatem Alberta Einsteina „Rozróżnienie pomiędzy przeszłością, teraźniejszością i przyszłością, jest tylko uparcie obecną iluzją.”

Wzór wirujących, wijących się gwiazd ozdabia wnętrze drzwi. Tworzą go setki podświetlanych otworków, zaś dodatkowe perforacje w kontrastującej skórze dodają głębi i ostrości efektu zapewniając odpowiednią aurę, nawet gdy nie są podświetlone.

Samochody z kolekcji Phantom Tempus są pomalowane nowym lakierem Bespoke – Kairos Blue – stworzonym by zaprezentować głęboką ciemność i tajemniczość kosmosu. Farba zawiera niebieskie płatki miki przypominające klejnoty, które błyszczą i migotają w świetle jak gwiazdy. Efekt ten podkreślają zewnętrzne czarne detale.

Obchodząca 110 rocznicę figurka Spirit of Ecstasy zdobiąca maskę Phantoma Tempusa jest personalizowana datąi miejscem ważnym dla klienta. Ślub, narodziny dziecka, a nawet ważny sukces biznesowy może zostać upamiętniony w formie graweru na podstawie figurki jako ponadczasowa przypominajka.

Finalnym akcentem towarzyszącym kolekcji jest unikalne akcesorium. Kosz szampański Tempus Champagne Chest powstał na bazie cieszącego się dużym uznaniem kosza Rolls-Royce Champagne Chest i zawiera znaczący dla kolekcji element. Ręcznie namalowany pulsar widnieje na stoliku, pod którym skrzynka ukrywa termos do chłodzenia szampana i kawioru, cztery ręcznie zrobione kryształowe kieliszki ułożone tak, aby przywoływały widok cylindrów silnika V12 oraz łyżeczka do kawioru z masy perłowej.

W odpowiedzi na trwające ograniczenia w podróżowaniu i spotkaniach w salonach dealerskich, Rolls-Royce stworzył prezentację modelu Phantom Tempus w wirtualnej rzeczywistości (VR) dostępną przez aplikację Google Cardboard, co pozwoliło klientom obejrzeć samochód w wewnątrz i na zewnątrz pod kątem 360 stopni. Dzięki temu mogli cieszyć oczy wyjątkową prezencją samochodu w czasie dla siebie dogodnym i w każdym miejscu na świecie.

Rolls-Royce Phantom Koa – zamówienie na prawdziwy luksus

Torsten Müller-Ötvös, CEO, Rolls-Royce Motor Cars podsumowuje “Phantom jest naszym najwyższym modelem, zaś produkcja samochodów z kolekcji jest zawsze dla nas i dla naszych klientów absolutnie najważniejszym momentem. Phantom Tempus sprawił, iż źródła inspiracji były we właściwie ogromnej skali: czasu, kosmosu oraz umysłu fizyka, który zmienił sposób, w jaki postrzegamy wszechświat i nasze w nim miejsce. Fakt, iż wszystkie 20 samochodów jest już zarezerwowanych, pokazuje jak te tematy rezonują z naszymi klientami na całym świecie.”

Źródło: Rolls-Royce