Lucid Air – konkurent Tesli już w produkcji i z 13 tys. zamówień

Lucid Air ma być  poważnym konkurentem Tesli. Tak przynajmniej twierdzi jego producent. Jednak na rynek trafił ze znacznym opóźnieniem, a jego produkcja rozpoczęła się trzy lata po pierwotnie planowanym terminie.

O Tesli można różnie myśleć, ale ta amerykańska marka ma wiele zasług w rozwoju światowej elektromobilności. To od tej marki rozpoczął się światowy trend, a na rynku pojawiło się wiele konkurencyjnych marek. Do nich należy także Lucid Motors, amerykański producent, który od początku swojego istnienia był prezentowany jako poważny rywal Tesli. Po wielu problemach wreszcie udało się uruchomić produkcję seryjną we własnej fabryce Casa Grande w Arizonie.

Tesla chce produkować w Niemczech 500 tys. aut rocznie

Pierwszy model jest luksusowym sedanem w stylu Tesli Model S. Na pokładzie ma baterie 113 kWh, dzięki którym na pełnym ładowaniu można pokonać dystans do 837 km. Topowa wersja ma dwa silniki elektryczne o mocy 828 kW. Na pokładzie jest wiele systemów wspomagających jazdę.

Tesla w ciągu 12 lat wyprodukowała 1 mln aut z napędem elektrycznym

Wraz z rozpoczęciem produkcji zorganizowano „tydzień drzwi otwartych”, podczas którego można było zwiedzić fabrykę. W chwili obecnej producent przyjął ponad 13 tys. rezerwacji na zakup tego auta. W pierwszej kolejności produkowana jest limitowana seria Dream Edition, w której powstanie 520 egzemplarzy. Przyjęto to od zasięgu 520 mil. W przyszłości planowana jest produkcja 400 tys. aut rocznie. Ofertę luksusowych sedanów ma dopełnić w 2023 roku SUV przygotowywany pod robocza nazwą Project Gravity.