Tesla w ciągu 12 lat wyprodukowała 1 mln aut z napędem elektrycznym

Elon Musk pochwalił się w sieci zdjęciem czerwonego crossovera Tesla Model Y, który jest milionowym egzemplarzem wyprodukowanym przez amerykańskiego producenta.

Pierwszy klient otrzymał elektryczny model Tesla Roadster 12 lat temu. I nikogo nie może zdziwić fakt, że tym szczęśliwym użytkownikiem był nie kto inny, tylko sam Elon Musk, współzałożyciel amerykańskiej marki.

Crossover Tesla Model Y miał pierwotnie trafić do oficjalnej sprzedaży dopiero w drugiej połowie 2020 roku. Konfigurator na amerykańskich stronach oferuje dwie wersje – Long Range i Performance. Cena pierwszej rozpoczyna się od 52 990 dolarów amerykańskich, a drugiej 60 990 dolarów. Tańsze wersje ze standardowym zasięgiem będą dostępne w sprzedaży w 2021 roku.

Tesla do końca 2019 roku wyprodukowała 893 450 aut, a tegoroczna produkcja osiągnęła 106 550 egzemplarzy. Obecnie auta produkowane są w dwóch fabrykach zlokalizowanych w miejscowościach Fremont (USA) i Szanghaj (Chiny). Trzecia fabryka powstaje w Niemczech, ale wciąż nie wiadomo kiedy rozpocznie produkcję.