Rolls-Royce i napęd elektryczny – proroctwo, obietnica, przedsięwzięcie

Napęd elektryczny od dawna był promowany jako przyszłość motoryzacji. Masowe marki coraz chętniej wykorzystują technologię napędów hybrydowych i elektrycznych opartych na bateriach (BEV) wspieranych przez rozwój infrastruktury umożliwiającej ładowanie akumulatorów.

Rolls-Royce przywołuje swoje dziedzictwo w dziedzinie napędu elektrycznego tuż przed ogłoszeniem historycznego komunikatu.

·       Ujawnienie nadzwyczajnej przepowiedni założyciela marki, Charlesa Rollsa

·       Rolls przodownikiem samochodów elektrycznych już w 1900 roku, model Columbia został uznany za najlepszy w swoim rodzaju

·       Royce, jeden z pierwszych inżynierów-elektryków, dostawcą silników do najwcześniej budowanych samochodów elektrycznych

Dotychczas Rolls-Royce wydał trzy krótkie oświadczenia na temat swojej strategii elektryfikacji:

  • Marka zaprezentuje swój w pełni elektryczny samochód w obecnej dekadzie (2020 – 2030)
  • Samochód będzie posiadał napęd wyłącznie BEV, nie będzie to żadna forma hybrydy
  • Samochód będzie miał swoją premierę w odpowiednim momencie, gdy każdy jego element spełni standardy techniczne i estetyczne marki, a także zaoferuje osiągi godne Rolls-Royce’a.

Plany Rolls-Royce’a wzbudzają duże zainteresowanie i są tematem spekulacji. Przed kolejnymi oficjalnymi komunikatami, chcielibyśmy zaprosić media, by przyjrzały się unikalnemu dziedzictwu marki w dziedzinie napędu elektrycznego, które wyprzedziło założenie firmy Rolls-Royce, a także roli, jaką odegrali główni bohaterowie, których nazwiska zostaną z marką na zawsze.

Rolls-Royce Phantom Oribe – stworzony we współpracy z marką Hermès

“Nasza firma właśnie rozpoczyna historyczne przedsięwzięcie, jakim jest stworzenie pierwszego, superluksusowego samochodu tego rodzaju. Osiągniemy cel szybciej, niż wielu może wydawać się to możliwe.

Naszym fundamentem jest szczególne dziedzictwo, unikalne w skali całej branży. Nasi założyciele oraz ich współpracownicy już w czasach, gdy nasza marka dopiero się formowała, byli ważnymi pionierami w dziedzinie napędu elektrycznego, a także wiodącymi ekspertami inżynierii motoryzacyjnej. Z duma i pokorą dzielę się ich inspirującymi historiami oraz przywołuję pierwsze dni istnienia firmy. – powiedział Torsten Müller-Ötvös, Chief Executive Officer, Rolls-Royce Motor Cars.

Źródło: Rolls-Royce / Auto Fus