Unimog – uroczysty przejazd 75 Unimogów w Gaggenau na 75. urodziny

W Gaggenau odbyły się obchody 75-lecia Unimoga, podczas których konwój 75 Unimogów, wijący się niczym długi smok, przejechał uroczyście z zakładu produkcyjnego w Wörth am Rhein, przez Karlsruhe i lokalnymi drogami w ojczyste strony Unimoga – Gaggenau w dolinie Murg.

Fabryka w Gaggenau produkowała Unimoga pod marką Mercedes-Benz od 1951 r., dlatego 2021 jest rokiem podwójnego jubileuszu – 75-lecia Unimoga oraz 70-lecia gwiazdy Mercedesa na jego masce, bowiem pierwotną kolebką tego „Uniwersalnego Urządzenia Motorowego” było Schwäbisch Gmünd, gdzie pierwszy prototyp pojazdu przedzierał się poprzez wzgórza i łąki już w 1946 r.

Z kolei w Gaggenau mieści się muzeum Unimog, w którym wszystko koncentruje się właśnie wokół Unimoga – było tak szczególnie w ten weekend. Na terenie wokół muzeum można było oglądać 75 pojazdów biorących udział w uroczystym konwoju, a dla miłośników techniki przygotowano różne wykłady. Uczestnicy konwoju zostali również zaproszeni na pokazy zorganizowane na terenie testowym w Ötigheim – w ramach drobnej rekompensaty za długą drogę, jaką wielu z nich musiało przebyć, aby pochwalić się swoimi perełkami. Jubileuszowy weekend zorganizowały Unimog Club Gaggenau, muzeum Unimog i Mercedes-Benz Special Trucks.

Unimog z rozstawem kół dostosowanym do uprawy ziemniaków

Wśród gości przybyłych na imprezę była Karin Rådström, która od lutego 2021 r. jest członkiem Zarządu Daimler Truck AG, gdzie odpowiada za dział Mercedes-Benz Trucks. Miała ona okazję przyjrzeć się z bliska licznym zabytkowym Unimogom.

Źródło: Mercedes-Benz