Milan Design Week – Audi A6 e-tron concept

Cztery pierścienie prezentują Audi A6 e-tron – w pełni elektryczną limuzynę wyposażoną w najnowszej generacji rozwiązania techniczne. Emocjonalny design, spektakularna technika oświetleniowa i perfekcyjna harmonia – z tego słynie marka Audi i holenderski projektant Marcel Wanders.

Podczas Milan Design Week, w zaprojektowanym przez Wandersa showroomie Audi City Lab, marka z czterema pierścieniami w logo prezentuje najnowsze Audi A6 e-tron concept. Oprócz tego pokazuje publiczności również RS e-tron GT i Q4 e-tron.

Design jest jednym z najważniejszych czynników kształtujących wizerunek samochodów marki Audi, stąd cztery pierścienie już po raz siódmy biorą udział w Milan Design Week. W tym roku, to największe na świecie doroczne spotkanie designerów jest otwarte dla publiczności w dniach od 5 do 10 września. Koncern z Ingolstadt uruchomił tam Audi City Lab, będące zarówno salonem wystawowym, jak i platformą wymiany pomysłów oraz wytyczania nowych perspektyw.

Audi A6 e-tron concept – doskonała synergia designu, światła i najnowszych rozwiązań technicznych

Za projekt Audi City Lab, które stanęło w Mediolanie przy Via della Spiga 26, odpowiedzialny jest Marcel Wanders, który zasłynął jako projektant swoim kultowym dziełem Knotted Chair. Jedną z części instalacji “Enlightening the Future”, stworzonej przez jego studio z Amsterdamu, jest Poliform Lounge. Firma tworzy systemy meblowe i akcesoria wyposażenia wnętrz, które doskonale komponują się z architekturą. W tej wyjątkowej atmosferze, zwiedzający będą mieli okazję zapoznać się z Audi A6 e-tron concept, zaawansowaną technicznie, w pełni elektryczną limuzyną wyposażoną w dwa silniki elektryczne o łącznej mocy 350 kW oraz w technikę 800 V umożliwiającą bardzo szybkie ładowanie.

IAA Mobility Monachium 2021 – Audi ujawnia nową koncepcję wystawienniczą

„Design i Audi są po prostu nierozerwalnie ze sobą związane. Audi A6 e-tron concept i Audi RS e-tron GT, które również jest tu prezentowane, to dwa znakomite przykłady perfekcyjnego połączenia wysoce emocjonalnej stylistyki, fascynujących systemów oświetlenia i najnowocześniejszych rozwiązań technicznych” – powiedział Henrik Wenders, szef marki Audi.

Audi City Lab pozostanie otwarte również po zakończeniu Milan Design Week

Audi City Lab przy Via della Spiga 26 będzie otwarte dla zwiedzających również po zakończeniu Milan Design Week. Aż do 27 września, czyli w tym samym czasie, w którym trwają MiArt/Art Week i Fashion Week, zwiedzający będą mogli tu podziwiać wystawę m.in. fotografa mody i portrecisty Alberta Watsona. Ponadto, na Via Montenapoleone, będzie można zobaczyć po raz pierwszy we Włoszech Audi Q4 Sportback e-tron – oczywiście obok Audi Q4 e-tron.

Źródło: Audi