IAA Mobility Monachium 2021 – Audi ujawnia nową koncepcję wystawienniczą

„Let’s Talk about Progress”: Na targach motoryzacyjnych IAA, które w tym roku po raz pierwszy odbywają się w Monachium, Audi stawia na e-mobilność. W pawilonie Audi, nazwanym „House of Progress”, zwiedzający mogą zobaczyć zupełnie nowy elektryczny samochód koncepcyjny Audi grandsphere, który na nowo interpretuje luksus i mobilność.

Przed pawilonem będzie można odbyć jazdy próbne modelami elektrycznymi Audi, w tym dynamicznym Audi RS e-tron GT i nowym Audi Q4 e-tron. W sąsiadującym z pawilonem „Charging Experience”, marka z czterema pierścieniami w logo będzie udzielać informacji na temat aktualnych i przyszłych możliwości ładowania. Audi angażuje także gości IAA w dialog poprzez interaktywną grę-wycieczkę “journey2progress”, która przybliża cztery kluczowe wartości marki: zrównoważony rozwój, cyfryzację, wydajność i design.

„Na IAA Mobility 2021 prezentujemy kierunek rozwoju marki Audi i skupiamy się na transformacji ku e-mobilności. Audi grandsphere concept pokazuje, jak wyobrażamy sobie przyszłość mobilności premium: połączenie w sieć, równowaga środowiskowa, elektryczność i jazda autonomiczna. Podkreślić należy, że rozwiązania techniczne pochodzące z samochodu koncepcyjnego, w nadchodzących latach zobaczymy w modelach produkcji seryjnej” – wyjaśnia Hildegard Wortmann, członek zarządu AUDI AG ds. sprzedaży i marketingu.

“Let’s Talk about Progress”: Audi na IAA Mobility 2021

Audi na targach motoryzacyjnych IAA 2021 pokazuje swe doświadczenia w neutralnym pod względem emisji dwutlenku węgla “House of Progress – Domu Postępu” – pawilonie firmowym marki, zbudowanym na Wittelsbacherplatz w Monachium. W tym miejscu Audi, poprzez prezentację materiałów pochodzących z recyklingu użytych do produkcji Audi Q4 e-tron, czy wielką instalację świetlną, pokazującą cyfrową technologię świateł matrycowych Matrix i laserową i cyfrową technologię OLED, przybliża zwiedzającym cztery wartości marki: zrównoważony rozwój, cyfryzację, design i wydajność. Centralnym elementem ekspozycji w „House of Progress” jest Audi grandsphere concept, które pozwala zobaczyć, jaka będzie przyszłość marki z czterema pierścieniami w logo. W tym w pełni elektrycznym samochodzie koncepcyjnym zastosowano wiele rozwiązań technicznych, które już za kilka lat znajdą się w modelach Audi produkcji seryjnej. Autonomiczna jazda na poziomie 4 otwiera przed kierowcą i pasażerami zupełnie nowy świat, w którym kierownica, pedały i wyświetlacze mogą się na żądanie schować. W ten sposób wnętrze samochodu zamienia się w przestronny salon z niezakłóconym widokiem i dostępem do wszystkich funkcji holistycznego ekosystemu cyfrowego, z którym zintegrowane jest Audi grandsphere.

Audi RS Q e-tron przeszło próby pod słońcem Hiszpanii

Samochodowi koncepcyjnemu towarzyszyć będą aktualne modele Audi. Zwiedzający będą mogli na przykład z bliska obejrzeć Audi RS e-tron GT, Audi Q4 Sportback e-tron i Audi e-tron 55 quattro. Ponadto, od 10 września będzie można tam zobaczyć Audi RS 3 Sportback, które zadebiutuje właśnie na targach IAA Mobility 2021.

W pełni elektryczne modele Audi dostępne do jazd testowych

Zwiedzający pawilon Audi będą mieli również okazję odbyć jazdę próbną w pełni elektrycznymi Audi RS e-tron GT, Audi Q4 e-tron i Audi Q4 Sportback e-tron. Ponadto, w sąsiednim „Charging Experience”, na 360 metrach kwadratowych znajdą się informacje na temat obecnych i przyszłych technik ładowania. W Power Cube na przykład, będzie można zapoznać się z szybkim ładowaniem premium. Ta stacja ładowania oferuje sześć gniazd: dwa złącza o mocy 150 kW i cztery o mocy 75 kW. Wykorzystuje do tego zużyte akumulatory z Audi e-tron. Usługa Audi e-tron Charging Service zapewnia dostęp do 250 000 punktów ładowania w 26 krajach. Marka z czterema pierścieniami w logo oferuje także dostosowane do potrzeb klienta systemy ładowania i tzw. wall-boxy do ładowania w domu.

Interaktywna „journey2progress” przedstawia gościom wartości Audi

„House of Progress” jest też początkiem “journey2progress” – interaktywnej gry-podróży, która prowadzi uczestników przez cztery stacje tematyczne reprezentujące cztery podstawowe wartości marki Audi. W Park Café koncern z Ingolstadt zajmie się tematem zrównoważonego rozwoju. Dalej, monachijska firma Audi Business Innovation GmbH zaprezentuje cyfrowe usługi oferowane przez markę. W FC Bayern World, trzeciej z czterech stacji tematycznych, w centrum uwagi znajdą się osiągi marki Audi, a w muzeum sztuki Haus der Kunst – jej design. Podczas codziennie zmieniającej się “journey2progress”, uczestnicy mogą nie tylko dowiedzieć się wszystkiego o marce Audi, ale także, za pomocą kodów QR, rozwiązywać zagadki i wygrać jedną z czterech ekskluzywnych nagród głównych. Są to: możliwość spotkania z byłym zawodnikiem narciarstwa alpejskiego Felixem Neureutherem, towarzyszenie FC Bayern Monachium i Robertowi Lewandowskiemu w locie na wyjazdowy mecz Ligi Mistrzów UEFA, wycieczkę z influencerami w towarzystwie telewizyjnego prezentera Kaia Pflaume, czy też zajrzenie za kulisy projektowania z szefem designu Audi Markiem Lichte.

Audi Brand Talks z interesującymi tematami i ciekawymi gośćmi

W ramach spotkań panelowych Audi Brand Talks, Hildegard Wortmann, członek zarządu ds. sprzedaży i marketingu oraz Henrik Wenders, szef marki Audi, będą prowadzić dialog z ciekawymi gośćmi, takimi jak Oliver Kahn, członek zarządu FC Bayern Monachium, czy Nico Rosberg. Podczas tych dyskusji panelowych goście dowiedzą się więcej o strategii marki Audi, która koncentruje się na ludziach, ich wartościach i potrzebach. Tematy takie jak „wnętrze przyszłości” i „autonomiczna jazda” podkreślą, jak kluczowe zagadnienia zrównoważonego rozwoju, cyfryzacji, designu i wydajności będą kształtować przyszłość motoryzacji. Szczegółowo zaprezentowany zostanie również samochód koncepcyjny Audi grandsphere.

Jazda autonomiczna: jazdy testowe na zamkniętym parkingu Messe West

Odwiedzający IAA Mobility 2021 będą mogli na własne oczy przekonać się o praktycznych korzyściach płynących z autonomicznej jazdy. Na zamkniętym parkingu Messe West, kilka razy dziennie pokazywany będzie przez ekspertów z CARIAD, spółki zależnej Grupy Volkswagen zajmującej się oprogramowaniem samochodowym, system parkingowy AVP. AVP (ang. automated valet parking) oznacza jazdę bez kierowcy z niewielką prędkością, manewrowanie i parkowanie na specjalnie do tego celu zaprojektowanym parkingu. Jeśli samochód jest wyposażony w technikę wymaganą do autonomicznej jazdy i jeśli na parkingu zainstalowana jest odpowiednia infrastruktura, pojazd jest w stanie zaparkować sam, bez kierowcy.

Na dodatkowej wystawie pojazdów na lotnisku w Monachium będzie można zobaczyć też Audi RS e-tron GT, Audi e-tron S, Audi e-tron S Sportback, Audi Q4 e-tron i Audi Q4 Sportback e-tron. Również tu cztery pierścienie stawiają na e-mobilność i podkreślają swoją wiodącą pozycję w tej dziedzinie.

Źródło: Audi