MTP Poznań – IV Ogólnopolski Zlot Czerwonych Samochodów

Już po raz czwarty miłośnicy straży pożarnej z całej Polski spotkają się w ramach Ogólnopolskiego Zlotu Czerwonych Samochodów. Organizatorem wydarzenia jest Fundacja Strażacy Wielkopolska.

Na zwiedzających, którzy 21 sierpnia odwiedzą Międzynarodowe Targi Poznańskie czeka kilkadziesiąt najróżniejszych wozów strażackich – od modeli zabytkowych po najnowocześniejsze modele. W programie wydarzenia znajdziemy wiele atrakcji dla całych rodzin – konkurencje sprawnościowe z gaszeniem pożaru, pokazy akcji ratunkowych na żywo, gaszenie ognia zabytkową sikawką czy pokazy dziecięcych drużyn pożarniczych. Zlot Czerwonych Samochodów w Poznaniu to także projekt z elementami edukacyjnymi, takimi jak demonstracja gaszenia gorącego oleju czy nauka udzielania pierwszej pomocy.

IAA MOBILITY Monachium 2021 – Mercedes-Benz zapowiada premierę pięciu w pełni elektrycznych modeli

Wydarzenie rozpocznie się punktualnie o godz. 10:00. To właśnie wtedy zostaną otwarte bramy Międzynarodowych Targów Poznańskich. Pół godziny później odbędzie się uroczysty przejazd wozów strażackich, który zainauguruje tegoroczny zlot. Po oficjalnym otwarciu rozpocznie się szereg pokazów w wykonaniu takich grup jak DDP Dębinka, GRS Poznań, CobraColdCut Systems – Armatec, DDP z Osp Cielcza oraz Heavy Rescue SGRT Mosina.

Szczegółowy program:

10:00 – Otwarcie targów dla zwiedzających

10:30 – Przyjazd samochodów na miejsce zlotu

11:00 – Oficjalne otwarcie Zlotu Czerwonych Samochodów

11:30 – Pokaz DDP Dębinka

12:00 – Pokaz Psów Ratowniczych w wykonaniu GRS Poznań

12:30 – Uruchomienie sygnalizacji świetlno-dźwiękowej (5 minut)

13:00 – Pokaz CobraColdCut Systems – Armatec

13:30 – Pokaz DDP z Osp Cielcza

14:00 – Ratownictwo techniczne – Heavy Rescue SGRT Mosina

14:30 – Uruchomienie sygnalizacji świetlno-dźwiękowej (5 minut)

15:00 – Pokaz gaszenia oleju jadalnego – kuchnia

16:00 – Pokaz DDP Dębinka

16:30 – zakończenie zlotu i wręczenie nagród

Organizatorzy zastrzegają, że harmonogram może ulec zmianie z przyczyn niezależnych. Równolegle do wymienionych wyżej atrakcji uczestnicy Zlotu mogą skorzystać bogatej oferty gastronomicznej, stref dmuchańcy i małego strażaka, czy odwiedzić stoiska firm pożarniczych.

Wstęp na IV Ogólnopolski Zlot Czerwonych Samochodów jest darmowy. Bezpłatne wejściówki można pobrać na stronie ToBilet.pl. W sprzedaży są także dostępne bilety parkingowe w cenie 30 PLN.

Więcej informacji o Zlocie.

Źródło: MTP