IAA MOBILITY Monachium 2021 – Mercedes-Benz zapowiada premierę pięciu w pełni elektrycznych modeli

Na targach IAA MOBILITY w Monachium (7-12 września 2021 r.) Mercedes-Benz zaprezentuje pełną gamę swojej obecnej i przyszłej oferty w segmencie elektromobilności – od aut kompaktowych przez luksusową limuzynę o wysokich osiągach aż po pojazdy wielofunkcyjne (MPV).

Ten pokaz siły poszczególnych submarek producenta samochodów premium ze Stuttgartu wpisuje się w hasło „Lead in Electric” (z ang. na czele elektromobilności). Łącznie Mercedes-Benz, Mercedes-EQ, Mercedes-AMG, Mercedes-Maybach i smart wystąpią na targach z ośmioma premierami; wśród nich będzie pięć modeli w pełni elektrycznych i jedna hybryda o wysokich osiągach.

Elektryfikacja całej gamy Mercedes-Benz przechodzi na kolejny poziom. Na targach IAA swój światowy debiut będzie świętował szereg modeli z napędem w pełni elektrycznym: biznesowa limuzyna EQE, pierwsza luksusowa limuzyna Mercedes-AMG z zasilaniem akumulatorowym oraz pojazd koncepcyjny, który pokazuje, w jaki sposób w epokę elektromobilności wkroczy Mercedes-Maybach. Dodatkowo na imprezie odbędzie się europejska premiera EQB oraz prezentacja pokazowego samochodu smarta, zapowiadającego pierwszego przedstawiciela nowej generacji w 100% elektrycznych modeli tej marki.

Elektryczna biznesowa limuzyna EQE – usportowiona i wygodna

Mercedes-EQ pokaże EQE – dowód na to, jak sportowy, a jednocześnie komfortowy charakter może mieć elektryczna biznesowa limuzyna. Nowy model połączy dynamiczne osiągi ze zrelaksowaną jazdą, wyznaczając nowy punkt odniesienia w swoim segmencie. To samo będzie dotyczyć wyjątkowo obszernej kabiny. Design karoserii, wykorzystujący motyw łukowatej linii dachu, nada EQE atletyczne rysy.

Mercedes-Benz przygotowuje się do przejścia na napędy wyłącznie elektryczne

Pierwsza luksusowa limuzyna z napędem elektrycznym Mercedes-AMG stanowi wyraźne zobowiązanie sportowej marki z Affalterbach, by połączyć świat aut na prąd z charakterystycznym DNA AMG. Dotyczy to nie tylko osiągów, ale przede wszystkim angażującego i emocjonującego prowadzenia.

Koncepcyjny Mercedes-Maybach w wizjonerski sposób pokaże, jak 100-letnią tradycję motoryzacyjnego luksusu najwyższej próby przenieść w nową epokę. Przestronny EQB jest przygotowany na wszystkie scenariusze, jakie stawia codzienność. Po premierze w Chinach w pełni elektryczny 7-miejscowy model zadebiutuje teraz w Europie.

Ponadto Mercedes-AMG zaprezentuje w Monachium swoją pierwszą hybrydę o wysokich osiągach zbudowaną pod technologicznym szyldem E PERFORMANCE, a na stoisku Mercedes-Benz swoją premierę będą świętowały Klasa S GUARD oraz pierwsza Klasa C All-Terrain, dodatkowo przygotowana do jazdy w niesprzyjających warunkach pogodowych.

Priorytet technik cyfrowych: wieczorna odsłona targowych debiutów transmitowana na żywo

Premiery nowości nie odbędą się podczas tradycyjnej konferencji prasowej w dniu rozpoczęcia targów, lecz w wieczór poprzedzający imprezę – 5 września. Przedstawiciele mediów i wszyscy, którzy zechcą, mogą śledzić transmisję z wydarzenia na żywo. Czołowi przedstawiciele koncernu – Ola Källenius, dyrektor generalny Daimler AG i Mercedes-Benz AG, Britta Seeger, członkini zarządów Daimler AG i Mercedes-Benz AG odpowiedzialna za marketing i sprzedaż, Markus Schäfer, członek zarządów Daimler AG i Mercedes-Benz AG odpowiedzialny za badania w ramach Grupy i COO Mercedes-Benz Cars, a także Philipp Schiemer, szef sekcji topowych pojazdów Mercedes-Benz AG i dyrektor generalny Mercedes-AMG – opowiedzą, w jaki sposób Mercedes zamierza budować najbardziej pożądane pojazdy elektryczne na świecie.

Transmisja na żywo będzie dostępna nie tylko w ramach obszernego specjalnego serwisu na łamach portalu Mercedes me media, ale także w mediach społecznościowych. Dzięki wykorzystaniu rozszerzonej rzeczywistości uzupełnią ją dodatkowe treści. Na stronie Mercedes me media na dziennikarzy i influencerów czeka pełen pakiet informacji, w tym komunikaty prasowe, zdjęcia, grafiki oraz filmy.

Nowa koncepcja IAA: wieloaspektowa obecność Mercedes-Benz

W ramach swojej obecności na targach IAA MOBILITY 2021 w Monachium Mercedes-Benz koncentruje się na dialogu i namacalności. Koncepcja producenta wykracza poza samą prezentację pojazdów, pozwalając gościom poznać innowacyjne, cyfrowe i zrównoważone produkty oraz usługi z dziedziny mobilności jutra. Tradycyjne stoisko uzupełniają nowe formaty: Open Space i Blue Lane. Pierwszy z nich na czas trwania targów przekształca obszary centrum Monachium w miejskie stoiska. Na specjalnej, piętrowej platformie na Odeonsplatz Mercedes-Benz zaprezentuje w pełni elektryczne modele submarek Mercedes-EQ, Mercedes-AMG, Mercedes-Maybach i smart. Na górnym jej poziomie goście będą mogli zapoznać się z wystawą na temat ochrony klimatu i zasobów. Format Blue Lane to z kolei tor testowy, gdzie odwiedzający będą mieli okazję wypróbować elektryczne pojazdy w praktyce.

Trzecim filarem nowej koncepcji IAA jest stoisko Mercedes-Benz w hali B3 centrum wystawienniczego, stworzone jako połączenie areny najważniejszych premier ze strefami tematycznymi, które ilustrują różne aspekty mobilności przyszłości – z naciskiem na cyfryzację. Na przykład sekcja ASSIST porusza tematy takie jak systemy wsparcia i jazda wysoce zautomatyzowana. MOBILE skupia się na cyfrowych usługach, jak np. aplikacje Mercedes me i EQ Ready czy „zielone ładowanie” Mercedes me Charge. FUTURE oferuje kompleksowe spojrzenie na przyszłe aspekty, takie jak biometryczne połączenie kierowcy z pojazdem. IN CAR przybliża system multimedialny MBUX ze sztuczną inteligencją oraz nowy MBUX Hyperscreen. Po raz pierwszy w Europie na IAA MOBILITY 2021 prezentowany będzie również koncepcyjny pojazd VISION AVTR. Ponadto podczas dni prasowych, 6 i 7 września, Mercedes-Benz zaoferuje gościom możliwość pogłębionych dyskusji i pokazów technologii z udziałem swoich ekspertów.

Targi obejmują również format informacyjny – Konferencję IAA MOBILITY. Mercedesa reprezentują tu prelegenci, którzy opowiedzą o przyszłości zautomatyzowanej jazdy i cyfryzacji, w tym Ola Källenius oraz Britta Seeger.

Źródło: Mercedes-Benz