Fiat Punto – następca popularnego modelu zostanie zaprezentowany w 2023 r.

Czy tak będzie wyglądał następca Fiata Punto, którego premierę zaplanowano na 2023 rok? Z całą pewnością jest to od dawna oczekiwany model. Od 2018 r. Fiat nie ma w swojej ofercie tej wielkości 5-drzwiowego modelu hatchback.

Włoski producent zawsze odnosił sukcesy na rynku najmniejszych segmentów, ale jak się okazuje Fiat 500 i Fiat Panda nie są w stanie wypełnić luki po zaprzestaniu produkcji Fiata Punto. Ostatecznie koncern zdecydował się na dołączenie do oferty pięciodrzwiowego hatchbacka, który ma być bezpośrednim następcą Punto.

Już potwierdzono, że nowy model powstanie na platformie CMP (common) pochodzącej z PSA, która znana jest z aktualnego wcielenia Peugeot 208 i najnowszego Opla Corsa. Można oczekiwać, że podstawowa jednostką nowego modelu będzie trzycylindrowy silnik 1.2 PureTech, ale nie należy także wykluczyć niektórych silników z oferty Fiata.

Fiata 500X Yachting, po raz pierwszy w wersji „open air”

Ostatecznej decyzji na temat kształtu następcy Fiata Punto jeszcze nie podjęto. Nie należy wykluczać, że może to być mały crossover. Nie ma także informacji, czy utrzymana zostanie nazwa Punto.

Model, który mógłby odpowiadać europejskim oczekiwaniom jest już produkowany w Ameryce Południowej. To Fiat Argo. Trudno jednak przewidzieć, czy taki właśnie będzie następca Punto.