Lato na Helu z EQV

Półwysep Helski – mekka surferów i miłośników jednych z najpiękniejszych plaż nad Bałtykiem – stanie się scenerią, w której tego lata chętni będą mogli osobiście przetestować EQV i wziąć udział w licznych atrakcjach przygotowanych dla fanów elektromobilności przez Mercedes-Benz. A wszystko podczas eventów pod hasłem „Razem na fali” na kempingu w Chałupach

Bezcenna przyroda Półwyspu Helskiego, długie, czyste plaże i sosnowe lasy, a także czyste powietrze i dostęp zarówno do Zatoki Puckiej, jak i pełnego morza przyciągają co roku gromady turystów szukających aktywnego wypoczynku. Ulubionym miejscem surferów są Chałupy i tam właśnie rozbije swój letni obóz największy van osobowy z napędem elektrycznym: Mercedes-Benz EQV. Nie bez powodu – miłośnicy śmigania na falach kochają czyste powietrze, a żeby przewieźć potrzebny do kite-surfingu i windsurfingu sprzęt, potrzebują przestronnego pojazdu. To właśnie idealne wyzwanie dla EQV. Na Kempingu Chałupy VI powstało więc wyjątkowe miejsce, które ucieszy każdą surferską duszę i zapewni wakacje pełne atrakcji i uśmiechu – a jednocześnie pozwoli chętnym poczuć radość z lokalnie bezemisyjnej jazdy EQV i poznać dokładnie jego możliwości i zalety.

Mercedes EQV i eVito Tourer z dopłatami dla rodzin

Na terenie kempingu Mercedes-Benz stworzył cztery strefy – każda ma inny charakter i oferuje dla swoich gości innego rodzaju atrakcje. Pierwsza i najważniejsza znajduje się tuż przy wjeździe – jest to Strefa EXPO, czyli ekspozycja auta wraz z recepcją i obsługą. Tu można dokładnie obejrzeć wystawione vany Mercedes-Benz i uzyskać o nich informacje. W kolejnej strefie – Jazd Testowych – zainteresowani mogą zweryfikować je w praktyce, doświadczając podczas jazdy pełni możliwości największego osobowego vana z napędem elektrycznym.

Trzecia strefa – Sceny – nastawiona jest na wspólne aktywności związane z wakacjami i elektromobilnością, skierowane do małych i dużych gości. Można tu wykonać badanie skóry, podładować siłą mięśni telefon w ramach EQ Cycling Charging, namalować mural lub obejrzeć razem film w letnim kinie. W Strefie Chillout natomiast, jak sama nazwa wskazuje, można liczyć na pełny relaks. W idealnym miejscu, na plaży od strony Zatoki, na gości czekają wygodne leżaki, pufy, siedziska. Tu zarówno doświadczeni surferzy, jak i początkujący amatorzy tej dyscypliny mogą odpocząć po dniu pełnym wrażeń, sportowych wyzwań i przygód na falach – i wymienić doświadczeniami, także tymi, które przyniesie im kontakt z EQV i lokalnie bezemisyjną jazdą.

Zaplanowane przez Mercedes-Benz wydarzenia pod hasłem „Razem na fali” odbędą się w czterech trzydniowych cyklach w lipcu i sierpniu. Pierwszy cykl imprez odbywa się w dniach 13-15 lipca, kolejny 27-29 lipca, następny 3-5 sierpnia, a ostatni 17-21 sierpnia. Mercedes-Benz EQV wzywa na pokład!

Źródło: Mercedes-Benz