Mazda CX-5 wyróżniająco zdaje test długodystansowy na 100 000 km

Najwyższe noty dla najlepiej sprzedającego się kompaktowego SUV-a: Mazda CX-5 zdała celująco test wytrzymałościowy na dystansie 100 000 kilometrów, przeprowadzony przez zespół redakcyjny magazynu „AUTO BILD”. Cieszący się dużym powodzeniem model Mazdy przekonał jury nie tylko parametrami codziennej eksploatacji. Brak zauważalnych usterek i nienaganna praca serwisantów sprawiły, że kompaktowy SUV uzyskał jedną z najlepszych ocen w historii testów wytrzymałościowych.

Dziennikarze „AUTO BILD” już w teście wytrzymałościowym z 2015 roku potwierdzili doskonałe właściwości długodystansowe poprzednika obecnej generacji. Jednak z powodu błędu warsztatowego samochód zdobył wówczas ocenę A-. Nowa Mazda CX-5 nie wykazuje żadnych wad, dzięki czemu otrzymała pełną notę A i zajęła czwarte miejsce w rankingu wszech czasów, na liście, która obejmuje 68 pojazdów.

Mazda MX-30 – ekodopłata Mazdy dla firm w wysokości 18 750 zł

Podczas codziennej eksploatacji Mazda CX-5 zaimponowała dziennikarzom swoją przestronnością, oferując dużo miejsca dla pasażerów oraz bagaży np.: specjalistycznego sprzętu fotograficznego. Uznanie zdobył także wysoki poziom komfortu jazdy i dopracowany układ napędowy. Szczególnie wysoko oceniono płynne współdziałanie silnika wysokoprężnego Skyactiv D o mocy 184 KM z sześciobiegową automatyczną skrzynią biegów (zużycie paliwa wg NEDC 5,5 l/100 km; CO2: 145 g/km).

Kompaktowy SUV Mazdy nie ujawnił również żadnych niedociągnięć technologicznych podczas całego okresu testowego, nie psuł się i nie gasł, nie było żadnych usterek ani nieplanowanych wizyt w warsztacie. Nawet gdy pod nadzorem eksperta Mazda CX-5 została rozebrana na części, eksperci nie znaleźli żadnych uszkodzonych części. Ani silnik Diesla o pojemności 2,2 litra, ani podwozie, czy wnętrze nie wykazywały zmęczenia przebiegiem 100 000 kilometrów, co z kolei sprawiło, że eksperci czasopisma motoryzacyjnego byli pod wielkim wrażeniem.

Ten doskonały wynik w teście wytrzymałościowym to kolejny dowód na wysoką niezawodność i długotrwałą jakość Mazdy CX-5. Na rok modelowy 2021 druga generacja tego udanego SUV-a została zoptymalizowana, otrzymała zmodernizowane wnętrze, bogatsze wyposażenie i jeszcze bardziej dopracowane układy napędowe.

Źródło: Mazda, Auto Bild