Mazda MX-30 – ekodopłata Mazdy dla firm w wysokości 18 750 zł

W oczekiwaniu na start programu rządowego wsparcia samochodów elektrycznych dla klientów instytucjonalnych, Mazda Motor Poland wprowadza swój program Ekodopłaty Mazdy także dla firm. Wysokość dofinansowania do pierwszej elektrycznej Mazdy MX-30, bez względu na wybrany poziom wyposażenia, wynosi 18 750 zł brutto i jest równa podstawowej kwocie dopłaty rządowej zapowiedzianej w ogłoszonym w miniony piątek programie „Mój elektryk”.

„Z naszych doświadczeń wynika, że większość klientów wybierających elektryczną Mazdę MX-30 dokonuje zakupu na firmę. Wiemy, że planowany jest start programu wsparcia rządowego dla nabywców instytucjonalnych, jednak nie znamy daty rozpoczęcia ani dokładnych zasad udzielania tych dopłat, więc wraz z dealerami postanowiliśmy wprowadzić Ekodopłatę Mazdy dla każdej firmy, na prostych zasadach” – wyjaśnia Łukasz Paździor, Dyrektor Zarządzający Mazda Motor Poland.

Ekodopłata Mazdy dla firm obejmie, podobnie jak program wsparcia dla klientów indywidualnych, pierwsze 150 samochodów, w tym dla odbiorców flotowych i będzie obowiązywać do momentu wprowadzenia dopłat rządowych.

„W tej chwili mamy pełną dostępność Mazdy MX-30 w różnych wersjach wyposażenia i kolorach, bo mimo światowych problemów z dostępnością półprzewodników nasza fabryka w Hiroszimie zabezpieczyła odpowiedni ich zapas do produkcji samochodów. W każdym salonie dysponujemy też autami demonstracyjnymi, dzięki czemu wszyscy potencjalni klienci mogą przetestować naszą elektryczną nowość i poznać jej wyróżniające atuty” – podkreśla Łukasz Paździor.

Mazda MX-30 – pierwszy „elektryk” w cenie benzynowego odpowiednika

Mazda MX-30 to kompaktowy crossover, który został najchętniej wybieraną elektryczną nowością na rynku polskim w 2020 r. Już w podstawowej wersji oferuje bogate wyposażenie obejmujące m.in. kolorowy wyświetlacz head-up na przedniej szybie, nawigację satelitarną, interfejs Apple CarPlay/Android Auto, 18-calowe felgi z lekkich stopów, kamerę cofania, adaptacyjny tempomat i pakiet systemów bezpieczeństwa i-Activsense. We wnętrzu wykonanym w jakości premium, 20% materiałów pochodzi z recyklingu. Mazda MX-30 z silnikiem o mocy 145 KM i akumulatorem o pojemności 35,5 kWh dostępna jest z Ekodopłatą Mazdy dla firm od 124 150 zł brutto.

Mazda wspiera też zakup modelu MX-30 przez klientów indywidualnych. Samochód dostępny jest od 105 900 zł z Ekodopłatą Mazdy i dopłatą w ramach programu „Mój elektryk” dla posiadaczy Karty dużej rodziny oraz w cenie od 114 150 zł z Ekodopłatą Mazdy i dopłatą w ramach programu „Mój elektryk” dla pozostałych osób fizycznych.

Źródło: Mazda