Volvo Car Poland – Emil Dembiński nowym prezesem

Nowym prezesem Volvo Car Poland został Emil Dembiński, dotychczasowy dyrektor finansowy firmy. Zastąpił na stanowisku Arkadiusza Nowińskiego, który awansował do zarządu grupy  Volvo Cars na stanowisko szefa regionu EMEA, w którym realizowana jest ponad połowa globalnej sprzedaży. 

Emil Dembiński dołączył do Volvo Car Poland w listopadzie 2013 roku. Z perspektywy dzisiejszej motoryzacji była to inna era. Polski oddział Volvo w 2013 roku osiągnął poziom 4913 rejestracji. W ciągu następnych pięciu lat ten wynik został podwojony.

Mimo, że odpowiadam obecnie za kilkadziesiąt rynków, polski oddział Volvo ma dla mnie szczególne znaczenie. Jest to miejsce, w którym spędziłem ponad 17 lat. Dlatego tym bardziej cieszę się, że przekazuję stery VCP w tak dobre ręce. Emil ma ogromny wkład w osiągane przez nas wyniki finansowe i wyniki sprzedaży. Wspólnie przeszliśmy drogę od importera sprzedającego niecałych 5000 aut, do poziomu znacząco przekraczającego 10 000 rejestracji z realną perspektywą znacznego wzrostu. Wprowadziliśmy na rynek wiele nowych modeli, stworzyliśmy nowe produkty finansowe, które poszerzają naszą grupę odbiorców. Wyszliśmy obronną ręką z pandemii, ponieważ Volvo Car Poland w tym trudnym okresie znacząco zwiększało udział w rynku. Emilowi pozostawiam zgrany zespół ludzi i doskonałych pracowników sieci dealerskiej. Jestem pewien, że na sukcesy nie będzie trzeba długo czekać – powiedział Arkadiusz Nowiński, dotychczasowy prezes Volvo Cars, a obecnie Lider of EMEA, Senior Vice President Volvo Cars.

Wcześniejsze doświadczenia zawodowe

Emil Dembiński rozpoczął swoją karierę od pracy w międzynarodowych firmach doradczych: McKinsey, a później – KPMG. W branży konsultingowej pracował w latach 1999-2005. Był współzałożycielem i wiceprezesem zarządu firmy Freightliner PL. Ta zbudowana od zera firma szybko zdobyła znaczące udziały rynkowe i otworzyła oddział w Niemczech. Jej inwestorem strategicznym był Freightliner – największy prywatny towarowy operator kolejowy w Wielkiej Brytanii.  Ten rozdział zawodowego życia trwał do 2013 roku. W tym samym roku Emil Dembiński podjął pracę w Volvo Car Poland na stanowisku dyrektora finansowego, dołączając do zarządu i blisko współpracując z Arkadiuszem Nowińskim w zakresie intensywnego rozwoju firmy.

Torslanda – pierwsza fabryka aut Volvo Cars całkowicie neutralna klimatycznie

Emil Dembiński ukończył w 1999 roku Finanse i Bankowość w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie, uzyskując tytuł magistra. Również w 1999 obronił tytuł magistra w zakresie finansów międzynarodowych i inwestycji na Uniwersytecie w Derby. W latach 2001-2004 posiadał międzynarodowy certyfikat ACCA (The Association of Chartered Certified Accountants). Emil Dembiński jest miłośnikiem nowych technologii. Amatorsko uprawia sport. Po pracy spędza czas ze swoją żoną i dziećmi, z których jest bardzo dumny.

Źródło: Volvo