Muzeum Mercedes-Benz zaprasza od czerwca do października 2021 r.

Na placu przed Muzeum Mercedes-Benz znów odbywają się letnie spotkania miłośników motoryzacji – jako element programu miejskiej kultury, a przede wszystkim jako kluczowa aktywność Muzeum Mercedes-Benz zaplanowana na lato 2021 r. W przyszłości plenerowe zloty będą nosiły nazwę „Klasyki i kawa” oraz „Gwiazda wśród gwiazd”. Ceniony charakter tych niezobowiązujących spotkań entuzjastów czterech kółek –z samochodami lub bez – pozostaje bez zmian.

„Lato 2020 roku pokazało, że plenerowe spotkania entuzjastów prywatnych pojazdów, z odpowiednim dystansem społecznym pomiędzy uczestnikami i zachowaniem środków higieny, mogą z powodzeniem odbywać się także w wyjątkowych warunkach koronawirusa – dlatego w tym roku nawet poszerzyliśmy ich program. Nie możemy się już wszyscy doczekać rozpoczęcia sezonu 2021 – z nowym rozmachem, ale w tym samym stylu” – powiedziała z entuzjazmem Bettina Haussmann, szefowa Muzeum Mercedes-Benz.

„Klasyki i kawa” przez całą niedzielę i w czwartki po pracy

Spotkania otwarte dla właścicieli samochodów wszystkich marek oprócz niedziel (przez cały dzień, do 18:00) odbywają się teraz regularnie także w czwartkowe wieczory (od 17:00 do 23:00). Dla użytkowników Mercedesów zarezerwowano specjalne wydarzenia tematyczne: „Sportowe samochody Mercedes-Benz SL”, „Unimog i Klasa G”, „Pojazdy użytkowe” oraz „Dżentelmeńska jazda”.

Tajniki muzeum Mercedes-Benz – emblemat na osłonie chłodnicy

„Gwiazda wśród gwiazd” zawsze w piątki

„Gwiazda wśród gwiazd” to nowy format otwarty dla wszystkich kierowców samochodów Mercedes-Benz – niezależnie od tego, czy wjeżdżają na plac pojazdem klasycznym, youngtimerem, czy nowym modelem. Spotkania odbywają się w każdy piątek wieczorem, od godziny 18:00. W ten cykl aktywnie włączają się również uznane kluby marki spod znaku gwiazdy.

Katering

Wszyscy uczestnicy spotkań „Klasyki i kawa” oraz „Gwiazda wśród Gwiazd” będą mogli skorzystać z oferty food trucka restauracji Bertha’s, z szeroką gamą letnich potraw i napojów – w tym, oczywiście, obowiązkową kawą.

Źródło: Mercedes-Benz