Kia Europe – Steffen Cost mianowany nowym wiceprezesem ds. operacyjnych

Kia Europe mianowała Steffena Costa nowym wiceprezesem ds. operacyjnych. Jego nominacja wiąże się z odejściem z europejskiego zespołu dotychczasowego COO – Emilio Herrery, który objął stanowisko prezesa i dyrektora generalnego Kia Iberia. Biuro Steffena Costa znajduje się w europejskiej centrali marki Kia we Frankfurcie. Prezesem Kia Europe pozostał Jason Jeong.

Steffen Cost będzie odpowiedzialny za utrzymanie wzrostu sprzedaży samochodów marki Kia w Europie i będzie nadzorować wprowadzenie na rynek do 2026 roku aż 11 nowych modeli z napędem elektrycznym (typu BEV). Dostawy pierwszego z nich – crossovera Kia EV6 – są spodziewane w Europie w czwartym kwartale 2021 roku.

Nowy VPO ma ponad 20-letnie doświadczenie w branży motoryzacyjnej w Europie. Od marca 2015 roku pełni funkcję dyrektora zarządzającego Kia w Niemczech. W tym czasie Kia stała się jedną z najszybciej rozwijających się marek na tym rynku. Skuteczna strategia rozwoju biznesu w Kia Germany zaowocowała obrotem w wysokości 1,5 miliarda euro.

Emilio Herrera został mianowany nowym prezesem i dyrektorem generalnym Kia Iberia i od teraz będzie kierował działalnością marki Kia na rynku hiszpańskim. Emilio Herrera pełnił funkcję COO Kia Europe od kwietnia 2018 roku i nadzorował okres wzrostu sprzedaży aut koreańskiej marki na Starym Kontynencie. Pomimo pandemii Covid-19, w ubiegłym roku Kia osiągnęła najwyższy w historii roczny udział w rynku – wzrost wyniósł z 3,2% do 3,5%.

Kia Europe i Uber rozpoczynają współpracę na rzeczrozwoju elektromobilności

„Emilio pozostawia Kia Europe w bardzo silnej pozycji i gotową do kontynuowania transformacji jako lider branży motoryzacyjnej w przyszłości, z wyraźnym naciskiem na elektryfikację pojazdów oraz ich łączność ze światem zewnętrznym. Jestem pewien, że jego ogromne doświadczenie będzie wielkim atutem dla kolegów w Kia Iberia” – powiedział Jason Jeong. Dodał: „Chciałbym również skorzystać z okazji, aby powitać Steffena, który odegra kluczową rolę we wprowadzeniu na rynek naszych samochodów elektrycznych nowej generacji, począwszy od crossovera EV6”.

Źródło: Kia