Kia Europe i Uber rozpoczynają współpracę na rzeczrozwoju elektromobilności

Kia Europe i Uber ogłosiły rozpoczęcie przełomowej współpracy na rzecz rozwoju elektromobilności, która przyspieszy wdrażanie w Europie zaawansowanych samochodów elektrycznych o zerowej emisji, co uczyni obszary miejskie bardziej czystymi i cichszymi.

Dzięki temu partnerstwu Kia będzie oferować kierowcom Ubera zaawansowane samochody typu BEV w ramach specjalnej oferty,w tym wielokrotnie nagradzane modele e-Niro oraze-Soul.

Uber, jako jeden z wiodących dostawców usług mobilnych w Europie, dąży do zdecydowanego ograniczenia emisji dwutlenku węgla przez flotę swoich samochodów. Do 2030 roku firma planuje stać się dostawcą mobilności o zerowej emisji. Aby tak się stało, do 2025 roku Uber przewiduje zapotrzebowanie na nawet 130.000 samochodów typu BEV, które będą jeździć po ulicach największych miast Europy – w tym Londynu, Paryża i Amsterdamu.

Kia i Uber wzmocnią strategiczny sojusz i zaoferują zaawansowane technologicznie samochody typu BEV na nie mniej niż 20 europejskich rynkach1). Kia e-Niro – dzięki funkcjonalności, wydajności i wysokiej jakości wykonania, a także wyjątkowej 7-letniej gwarancji – jest idealnie dopasowana do wymagań sektora przewozów, ponieważ spełnia oczekiwania zarówno kierowców Ubera, jak klientów.

Kia e-Niro z akumulatorem o pojemności 64 kWh mabvzasięg 454 kilometry i łączy bezemisyjność samochodu typu BEV z funkcjonalnością eleganckiego crossovera. Kabina e-Niro łączy nowoczesny design z przestronnością wnętrza. Łączność ze światem zewnętrznym zapewnia najnowszej generacji system multimedialny. Całość dopełnia układ napędowy o zerowej emisji dwutlenku węgla. Przy użyciu szybkiej ładowarki prądu stałego (DC) o mocy 100 kW ładowanie litowo-jonowego akumulatora do 80 procent pojemności trwa jedynie 54 minuty.

Wrażenia z eksploatacji aut typu BEV z pierwszej ręki

Kia i Uber, w ramach szerokiego zakresu współpracy, opracują wspólne kampanie marketingowe i edukacyjne, które będą promować samochody typu BEV wśród kierowców Ubera. Kia będzie oferować również jazdy próbne, aby kierowcy osobiście mogli zapoznać się z elektrycznymi modelami marki Kia o zerowej emisji.

Rozwój marki Kia koncentruje się na popularyzacji samochodów typu BEV, które są kluczowym elementem transformacji firmy. Szczegółowo opisuje ją „Plan S”. Do 2026 roku Kia planuje wzmocnić gamę samochodów elektrycznych na świecie poprzez wprowadzenie 11 nowych modeli typu BEV. Siedem z nich będzie opracowanych na zaawansowanej platformie E-GMP. Wśród nich znajdą się hatchbacki, SUV-y i samochody wielofunkcyjne, które będą należeć do różnych segmentów. Wszystkie będą mieć duży zasięg i obsługiwać szybkie ładowanie.

Nowa Kia Sportage wyznacza nowe standardy w klasie SUV-ów

„Współpraca z firmą Uber zwiastuje kolejny ważny kamień milowy dotyczący samochodów typu BEV i zrównoważonej mobilności o zerowej emisji w Europie” – powiedział Jason Jeong, Prezes Kia Europe. „Zapewnienie czystego powietrza w zatłoczonych centrach miast – a także sprawienie, że będą onewolne od hałasu powodowanego przez samochody– jest naszym priorytetem. Współpraca z firmą Uber to ważny krok w realizacji tego celu. Jesteśmy bardzo dumni, że możemy zaoferować jej zaawansowaną gamę samochodów typu BEV, począwszy od e-Niro i e-Soul’a”.

1) – 20 głównych rynków w Europie dla firm Kia i Uber: AS, BE, CH, CZ, DE, ES, FI, FR, GR, HU, IE, IT, NL, NW, PL, PT, RO, SE, SK, UK

Źródło: KIA