Citroën Terra America Adventure

Punktem startowym było muzeum Conservatoire Citroën z siedzibą w podparyskim Aulnay-sous-Bois. Uczestniczkami wyprawy są dwie kobiety, które udadzą się na kontynent amerykański, by przejechać Drogą Panamerykańską – najdłuższą na świecie – od Alaski po miasto Ushuaia samochodem Citroën Traction Avant 11B z 1956 roku.

Ta niezwykła podróż w czasie i przez historię obu Ameryk, w duchu dawnych wypraw organizowanych przez markę Citroën, ma na celu zwrócenie uwagi na losy 21 rdzennych ludów zamieszkujących tereny wzdłuż trasy biegnącej przez 14 krajów i liczącej 40 000 km, którą załoga pokona w trzech etapach od lipca 2021 roku do stycznia 2023 roku.

Citroën, oficjalny partner i sponsor tytularny, wspiera tę ekspedycję dzieląc się doświadczeniem zdobytym przez stowarzyszenie „L’Aventure Citroën”, którego rolą jest dbanie o dziedzictwo marki, przygotowując samochód do wyprawy oraz zapewniając pomoc techniczną w trakcie jej trwania.

Pierwsze ważne wydarzenie, które warto zobaczyć: start Citroëna Traction Avant:

Citroën i stowarzyszenie L’Aventure Citroën są partnerami niezwykłej wyprawy podjętej przez dwuosobową ekipę kobiecą, która przemierzy kontynenty amerykańskie od północy po południe za kierownicą samochodu Citroën Traction Avant. Kobiecy duet wystartował 26 maja z muzeum Conservatoire Citroën. Zgodnie z założeniami projektu „ Citroën Terra America Adventure” uczestniczki wyprawy przejadą z Alaski do Ziemi Ognistej i spotkają się z przedstawicielami 21 rdzennych ludów tych rejonów świata. Podróż odbędzie się słynną Drogą Panamerykańską, która jest najdłuższą drogą świata.

Legendarny samochód i dziedzictwo słynnych wypraw Citroëna

Dalekie wyprawy Citroëna z ubiegłego stulecia są ważną częścią historii motoryzacji i ludzkich przygód. Wymyślone i zainicjowane przez André Citroëna w latach 20. ekspedycje świadczą o znaczeniu samochodu jako środka odkrywania świata i łączenia ludzi.

Citroën – Zlot oldtimerów i youngtimerów francuskiej marki, który odwiedzi Koszalin, Mielno i Kołobrzeg

Wyprawa Citroën Terra America Adventure ruszyła 26 maja z muzeum Conservatoire Citroën, będącego miejscem symbolicznym, gdzie zgromadzono największą w skali świata kolekcję samochodów Citroëna. Wśród 280 eksponowanych tego dnia samochodów na honorowym miejscu znalazły się również model Traction Avant oraz pojazdy, które uczestniczyły w słynnych wyprawach.

Źródło: Citroën