Citroën – Zlot oldtimerów i youngtimerów francuskiej marki, który odwiedzi Koszalin, Mielno i Kołobrzeg

Już w najbliższy weekend w nadmorskich kurortach będzie można zobaczyć imponującą kolekcję klasycznych modeli marki Citroën. Zlot oldtimerów i youngtimerów francuskiej marki będzie miał formę parady, która odwiedzi Koszalin, Mielno i Kołobrzeg. Na liście uczestniczących pojazdów są takie modele jak DS, 2CV i Traction Avant.

Citroën jako marka z przeszło 100-letnią historią ma wielu fanów i sympatyków – dlatego może się prawdopodobnie poszczycić się największą liczbą fanklubów spośród wszystkich marek na całym świecie. Działają one także nad Wisłą, gdzie ze względu na liczne powiązania założyciela marki z Polską Citroën cieszy się wielkim sentymentem. Zaplanowany na 4-6 czerwca zlot miłośników samochodów spod znaku szewronów został zorganizowany przez jedno z takich stowarzyszeń – Amicale Citroën Pologne.

Wydarzenie zaplanowano na trzy dni, każdego dnia uczestnicy odwiedzą inne nadmorskie miasto. W piątek całą plejadę Citroënów będzie można podziwiać w Koszalinie, pod amfiteatrem. Wcześniej kolumna samochodów wjedzie do miasta w efektownym stylu, z asystą policji. Na koniec dnia samochody będzie można zobaczyć jeszcze raz z bliska pod autoryzowanym salonem sprzedaży Citroën Mojsiuk – który jest jednym z partnerów tego wydarzenia. Drugiego dnia samochody zawitają do Mielna, gdzie przez cały dzień będzie je można zobaczyć na tamtejszym deptaku. W niedzielę kawalkada dotrze do Kołobrzegu, gdzie zaprezentuje się publiczności pod latarnią morską.

Na liście samochodów uczestniczących w zlocie można znaleźć m.in. takie perełki jak Citroën C4 z 1931 r, rewolucyjny model Traction Avant czy innowacyjne modele DS oraz ID. Nie zabraknie kultowej „kaczki”, czyli modelu 2CV. Będą też bardziej współczesne auta – takie jak flagowa limuzyna z lat 90. XX w. – model XM imponujący komfortem oraz przeszkleniem nadwozia.

Citroën uruchamia sprzedaż samochodów on-line

Obok zabytkowych samochodów będzie można także zobaczyć obecną gamę Citroëna, między innymi Nowego Citroëna C4. Kompaktowy hatchback nowej generacji to zupełnie nowa propozycja na rynku, która zrywa z obowiązującymi w tym segmencie kanonami i idealnie wpisuje się w tożsamość marki Citroën:

– Mocna, oryginalna koncepcja: nadwozie, które łączy różne kanony wzornictwa samochodowego i wyznacza nowy etap w stylistyce Citroëna.

– Komfort w kabinie: wszystkie zalety programu Citroën Advanced Comfort® dla większego komfortu wszystkich pasażerów. Te cechy są jeszcze bardziej odczuwalne w Nowym ë-C4 – 100% ëlectric oferującym ë-Comfort.

– Wybór rodzaju napędu: 100% elektryczny, benzynowy lub Diesel.

Szczegółowy harmonogram imprezy

KOSZALIN

piątek 04.06.2021

około godz. 12:45 – pokazowy wjazd kolumny zabytkowych Citroënów w asyście policji do Koszalina,

13:00 – 14:30 – wystawa zabytkowych pojazdów na placu pod amfiteatrem, ul. Piastowska 7, Koszalin,

15:00 – przejazd do centrum Citroën Mojsiuk – ul. Koszalińska 89, Stare Bielice, kolumna w asyście policji,

15:30 -18:00 – jazdy testowe, wystawa samochodów przed salonem Citroën Mojsiuk, sesje zdjęciowe, przejazdy zabytkowymi samochodami,

MIELNO

sobota 05.06.2021

12:00 – 16:30 prezentacja zabytkowych pojazdów na deptaku – ul. Kościuszki 24, Mielno,

KOŁOBRZEG

niedziela 06.06.2021

12:00 – 13:00 prezentacja zabytkowych pojazdów pod latarnią morską, ul. Morska 1, 78-100 Kołobrzeg.

Źródło: Citroën