Philips – podróbki szkodzą wszystkim

Lumileds wprowadza nowy proces weryfikacji, aby chronić kierowców przed kupowaniem podrobionych żarówek samochodowych marki Philips. Prosta dwuetapowa kontrola zapewnia natychmiastowe wyniki i ma na celu zwalczanie coraz większego zagrożenia związanego z wyglądającymi autentycznie podróbkami, które nie spełniają norm, są zawodne i mogą być niebezpieczne.

Światowa sprzedaż podrobionych towarów, której wartość szacuje się na 460 miliardów euro*, to wielki biznes. A biznes ten kwitnie — w ciągu zaledwie 3 lat wzrósł z 5% do 6,8%* całkowitego importu UE pod względem wartości. Producentom podrabianych żarówek samochodowych nie zależy na wytwarzaniu wysokiej jakości, zgodnych z prawem produktów. Fałszerze nie są zainteresowani rygorystycznymi testami ani przełomowymi pracami badawczo-rozwojowymi. Skąd więc kierowcy mogą wiedzieć, że ich żarówki będą emitować stały, jasny strumień światła, który poprawia widoczność bez przegrzewania lub oślepiania innych użytkowników drogi, tak jak gwarantują to produkty Philips?

Philips wyczarował więcej światła na drodze

Główny Radca Prawny w Lumileds Julia Talke, podkreśla znaczenie ochrony konsumentów: „Walka z podróbkami jest niezwykle poważna, zwłaszcza w przypadku produktów mających wpływ na bezpieczeństwo konsumentów. Współpracujemy z wymiarem sprawiedliwości, urzędami celnymi i śledczymi w walce przeciwko podróbkom i na rzecz ochrony naszych konsumentów. Nowy program sprawdzania autentyczności pomoże w tej walce i zbuduje zaufanie wśród naszych konsumentów”.

Sprawdź, czy to oryginalna żarówka Philips

Sprawdzenie oryginalności żarówki halogenowej, retrofit LED lub ksenonowej marki Philips jest możliwe teraz w dwóch prostych krokach. Pierwszy z nich polega na zeskanowaniu za pomocą smartfona kodu QR umieszczonego z boku lub z tyłu opakowania. Spowoduje to połączenie ze stroną Philips do sprawdzania autentyczności. Drugi krok wymaga sfotografowania przedniej części opakowania aparatem w smartfonie, co pozwoli stronie w ciągu kilku sekund stwierdzić, czy żarówka jest oryginalnym produktem Philips.
Sprawdzanie autentyczności działa w całym regionie Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki, a dalsze szczegóły są podane na stronie.
Źródło: Philips