Citroën My Ami Cargo – nowatorski samochód dla klientów biznesowych

Rodzina Ami powiększa się o nowy model dostawczy My Ami Cargo – nowatorski, niedrogi, w pełni elektryczny, ultrakompaktowy samochód, zaprojektowany, aby zaspokoić nowe potrzeby profesjonalistów związane z dostawami małych przesyłek na krótkich trasach na terenie miasta lub przejazdami między różnymi obiektami.

„My Ami Cargo to niezwykle pomysłowe rozwiązanie. Jest to odpowiedź na nowe wyzwania stojące przed użytkownikami biznesowymi, którzy chcą przewozić towary w inteligentnych, funkcjonalnych, elektrycznych i zapewniających niskie koszty eksploatacji pojazdach. Jego wyróżnikiem jest praktyczna, modułowa przestrzeń ładunkowa. Jest to w pełni elektryczny samochód – zwrotny, bezpieczny i unikalny. My Ami Cargo to niezwykle praktyczne rozwiązanie dla firm specjalizujących się w dostawach ostatniego kilometra, zwłaszcza małych przesyłek, których liczba wzrosła gwałtownie w ostatnich miesiącach. My Ami Cargo ma ogromny potencjał biznesowy – potwierdzono już zawarcie pierwszych umów z partnerami handlowymi. Najnowsza oferta dopełnia gamę pojazdów użytkowych Citroëna. Wszystkie z nich są obecnie dostępne w wersji elektrycznej”. – powiedział Laurence Hansen, dyrektor ds. strategii i produktu Citroëna.

Rozwiązania dostosowane do nowych potrzeb nowych klientów

Ograniczenia związane z jazdą w mieście, zapotrzebowanie na zeroemisyjną mobilność oraz gwałtowny rozwój dostaw przesyłek to zjawiska, które zainspirowały markę Citroën do zaprojektowania My Ami Cargo, czyli bagażowej wersji modelu Ami. Jest to idealne rozwiązanie wyposażone w elektryczny napęd, łatwe w prowadzeniu, praktyczne i ekonomiczne, które zapewnia użytkownikom biznesowym spokój ducha. Teraz mogą organizować swoją pracę, korzystając z nowego rozwiązania, które nie było wcześniej dostępne.

W modelu My Ami Cargo Citroën wygospodarował modułową przestrzeń ładunkową tuż obok fotela kierowcy. Możemy wykorzystywać ją do bezpiecznego przewozu paczek, poczty, narzędzi oraz różnego rodzaju przedmiotów. Dzięki temu My Ami Cargo zapewnia użytkownikom funkcjonalną przestrzeń do przewozu towarów oraz wszystkie korzyści elektrycznego samochodu. Dodatkowo możemy cieszyć się jeszcze wyższym poziomem ochrony niż w innych pojazdach dwu- i trzykołowych, a ultrakompaktowy kształt i doskonałe właściwości jezdne gwarantują większą zwrotność niż pojazdy użytkowe z wyższych segmentów.

My Ami Cargo to idealny samochód do realizacji dostaw na terenie miasta, których liczba wzrasta wraz z rozwojem handlu internetowego i coraz większą popularnością dostaw jedzenia do domu. Jest to także niezwykle praktyczne rozwiązanie, które może mieć wiele innych zastosowań, np. jest to idealny środek transportu dla lokalnych firm usługowych (hydraulicy, elektrycy, ślusarze), osób samozatrudnionych, m.in pielęgniarek, a także dla lokalnych władz, administracji lub stowarzyszeń. Wersja My Ami Cargo to także doskonałe rozwiązanie dla zakładów przemysłowych, w których część pracowników wykonuje wiele przejazdów między różnymi obiektami, przewożąc dokumenty, narzędzia czy drobny sprzęt lub ośrodków wypoczynkowych i turystycznych, np. kempingów, gdzie każdego dnia wykonuje się dużą liczbę przejazdów na bardzo krótkich trasach, aby przekazywać informacje lub udzielać wsparcia klientom.

Większa ładowność w kompaktowym nadwoziu

Ami w wersji osobowej zaskakuje wszystkich przestronnym wnętrzem. Jest to także jeden z największych atutów wersji My Ami Cargo, pomysłowo zaprojektowanej, aby wyróżniać się „niewielkimi wymiarami zewnętrznymi i dużym wnętrzem”. Wersja My Ami Cargo ma równie niecodzienny wygląd jak model Ami, który od razu wzbudza naszą sympatię. Gruntowne zmiany wprowadzono natomiast we wnętrzu – miejsce dla pasażera przekształcono w przestrzeń ładunkową o pojemności 260 litrów i ładowności 140 kg, zastępując fotel pasażera modułowym, zamykanym boksem z siedmioma przegrodami z polipropylenu:

Stanowisko kierowcy zostało oddzielone od przestrzeni bagażowej pionową przegrodą, która została zamontowana w taki sposób, aby wygospodarować odpowiednią ilość miejsca i zagwarantować użytkownikowi ochronę przed ładunkiem oraz analogiczny komfort jazdy jak standardowa wersja modelu Ami. Design w służbie funkcjonalności. Stylistyka, której ramy wyznacza funkcjonalność. Dzięki wyprofilowanej przegrodzie kierowca ma wystarczająco dużo miejsca, aby bez problemu zaciągać i zwalniać hamulec ręczny. Wysokość boksu została odpowiednio dopasowana, aby nie wychodzić poza linię szyb i zapewniać widoczność 360°, a tym samym wyższy poziom bezpieczeństwa.

Modułowy stolik, który pełni rolę pokrywy boksu ma maksymalne obciążenie 40 kg i może być wykorzystywany jako praktyczne, mobilne biurko. W wyprofilowanym wgłębieniu formatu A4 możemy przechowywać dokumenty, np. formularze dostawy, książkę zamówień lub tablet. Znajdujące się z tyłu przetłoczenie zapobiega przesuwaniu się umieszczonych na pokrywie przedmiotów. Dzięki możliwości regulacji jego ustawień możemy podnieść je zarówno w kierunku kierowcy, aby zapewnić bardziej wygodny dostęp do przestrzeni ładunkowej z zewnątrz, lub w kierunku drzwi pasażera, aby ułatwić dostęp do zawartości boksu bezpośrednio z fotela kierowcy. Jeśli przewozimy przedmioty, które są wyższe niż wynosi wysokość przestrzeni ładunkowej, pokrywę można zdjąć i wsunąć za fotel kierowcy.

Płaska podłoga ma dwa poziomy regulacji. Podłogę można podnieść i zablokować w pozycji pionowej, aby nie zajmowała miejsca w strefie ładunkowej lub umieścić ją poziomo i idealnie dopasować do płaskiej podłogi samochodu. W takim układzie, użytkownik może przewozić dłuższe przedmioty o długości 1,20 m. Specjalne zaczepy blokują pozycję napinaczy lub pasów wykorzystywanych podczas przewozu bardziej delikatnych przedmiotów, aby zapobiec ich przesuwaniu się podczas jazdy.

– W umieszczonym w tylnej części samochodu zamykanym schowku możemy bezpiecznie przechowywać takie przedmioty jak smartfon lub okulary przeciwsłoneczne. Jego górna część otwiera się za pomocą przycisku.

Model My Ami Cargo ma ponad 400 litrów pojemności ładunkowej.

„Zainspirowana wersją przeznaczoną dla klientów indywidualnych, wersja My Ami Cargo pozostaje wierna koncepcji, która przyświecała projektantom modelu Ami: mogą prowadzić ją osoby, które ukończyły 14 rok życia, jest tania w eksploatacji, zwrotna i idealna do jazdy po mieście, zapewnia doskonałą widoczność i jest napędzana silnikiem elektrycznym. To właśnie dlatego stworzyliśmy nowatorskie wnętrze, aby przygotować unikalną na rynku ofertę, zachowując jednocześnie prostotę i charakter pomysłowego wzornictwa modelu Ami”.- mówi Richard Meyer – dyrektor ds. strategii i nowej mobilności oraz samochodów użytkowych Stellantis. 

Personalizacja dla profesjonalistów

Już niedługo dla klientów, którzy chcą, aby wersja My Ami Cargo wpisywała się w wizerunek firmy, zostaną wprowadzone nowe opcje personalizacji nadwozia na życzenie. W przypadku flot, w których skład wchodzi mniej niż 10 pojazdów My Ami Cargo, firmowe logo będzie umieszczane na karoserii przez naszego partnera. Zamówienia można składać na stronie internetowej modelu Ami lub na citroen.fr. W przypadku flot, w skład których wchodzi ponad 10 samochodów, oznakowanie wersji My Ami Cargo zostanie umieszczone na karoserii w zakładzie Citroëna przed jego wydaniem. Nadwozie może zostać polakierowane na wybrany kolor, z logo w formie naklejki lub reklamą firmy.

Wszystkie atuty modelu Ami dla profesjonalistów

Citroën wykorzystuje wszystkie mocne strony modelu AMI, którego wyróżnikami są elektryczny napęd, niskie koszty eksploatacji, łatwość prowadzenia, kompaktowe wymiary, zwrotność na miejskich ulicach, ładowanie ze zwykłego gniazdka 220 V, zintegrowany kabel ładowania itd. Model Ami i cały jego ekosystem zapewniają nowe, w pełni cyfrowe doświadczenia klienta oraz bezkonkurencyjny sposób dostawy.

MY AMI CARGO ma wszystkie atuty modelu Ami

– ELEKTRYCZNY: Pierwszym wyróżnikiem modelu My Ami Cargo jest elektryczny napęd, który gwarantuje zerowy poziom emisji CO2. Dzięki temu profesjonalni użytkownicy będą mieli swobodny dostęp do stref ograniczonego ruchu w centrach miast i będą mogli cieszyć się płynną i cichą jazdą, bo moment obrotowy jest dostępny natychmiast po rozruchu silnika. Akumulator litowo-jonowy o pojemności 5,5 kWh można bez problemu doładować ze zwykłego domowego gniazdka 220 V w zaledwie trzy godziny, tak jak smartfona. Maksymalny zasięg 75 km jest idealny na krótkie trasy lub przejazdy do lub w pobliżu centrum miasta. Silnik o mocy 6 kW rozwija maksymalną prędkość 45 km/h.

Citroën – 100 % elektryczny AMI

– ZWROTNOŚĆ: My Ami Cargo ma niewielkie gabaryty, co sprawia, że jest kompaktowy i zwrotny. Długość 2,41 m, szerokość 1,39 m i wysokość 1,52 m oraz zaskakująco mała średnica zawracania , która wynosi 7,20 m, sprawiają, że jazda po mieście, manewrowanie i parkowanie staje się proste.

– PEŁNA OCHRONA: My Ami Cargo zapewnia wyższy poziom ochrony niż inne dwu- i trzykołowe pojazdy dzięki stalowej, rurowej ramie, która chroni kierowcę przed siłą uderzenia. Dodatkowo dzięki niej jazda w zamkniętej i ogrzewanej kabinie pasażerskiej jest przyjemna nawet w niepogodę. Wysokość nadwozia i pozycja za kierownicą w wersji My Ami Cargo są takie same, jak w innych jeżdżących po drogach pojazdach i zapewniają dobrą widoczność. Przeszklone powierzchnie (przednia szyba, boczne szyby, tylna szyba i okno dachowe dostępne w standardzie) nie tylko zapewniają widoczność 360°, ale także doskonale doświetlają wnętrze, co poprawia nasze samopoczucie.

– PERSONALIZACJA: podobnie jak w przypadku wersji Ami Ami, model My Ami Cargo daje nam praktycznie nieograniczone możliwości personalizacji. Bogaty wybór akcesoriów obejmuje: siatkę na drzwi, dywaniki podłogowe, schowki, uchwyt na smartfona i urządzenie DAT@MI do podłączenia smartfona, które sprawiają, że My Ami Cargo staje się jeszcze bardziej funkcjonalny. Zwiększającym poziom komfortu elementem wyposażenia, który zapobiega wypadaniu przewożonych przedmiotów po otwarciu drzwi pasażera jest siatka bagażowa montowana pionowo od strony strefy ładunkowej.

Akcesoria są dostępne na stronie misterauto.com, na której można szybko i w prosty sposób złożyć zamówienie. Zakupy zostaną dostarczone na adres domowy lub na adres firmy. Strona jest także dostępna z aplikacji My Citroën. Zamówienia na akcesoria można także składać w autoryzowanych sieciach sprzedaży Ami Citroën i Eurorepar Car Services.

Kolekcja produktów lifestylowych Ami, w skład której wchodzi m.in. mobilny głośnik Bluetooth, stanie się oryginalnym dodatkiem do wnętrza wersji My Ami Cargo. Na stronie sklepu internetowego Citroën Lifestyle dostępnych jest także wiele różnych akcesoriów.

Wersja MY AMI CARGO jest wyposażona w ten sam cyfrowy ekosystem co wersja osobowa

Citroën dostosowuje się do zmian w sposobach konsumpcji i chce wspierać swoich klientów w procesie zakupu modelu Ami. Właśnie dlatego w kwietniu 2020 roku koncern uruchomił niezwykłą witrynę sprzedażową – store.citroen.fr/ami. Jest to kompleksowy ekosystem, którego głównym celem jest ułatwienie dostępu i oszczędność czasu. Używając smartfona, tabletu lub komputera, klienci biznesowi mogą wejść do sklepu, który jest dostępny przez 24 godzin na dobę przez 7 dni w tygodniu, aby poznać model My Ami Cargo, skonfigurować swoją wersję, złożyć zamówienie i zapłacić w trybie online, bez wychodzenia z domu.

Nowa funkcja umożliwia poznanie wersji My Ami Cargo w najdrobniejszych szczegółach. Filmy 3D pokazują możliwości adaptacji nowego modelu i szczegółowo prezentują różne funkcje.

My Ami Cargo to nowe, niekonwencjonalne rozwiązanie z zakresu mobilności dla użytkowników biznesowych, które zapewnia bezkonkurencyjny stosunek ceny do poziomu wyposażenia i ochrony. Pierwsze zamówienia na nową wersję można składać już na początku czerwca na witrynie sklepu internetowego.

Oferty à la carte – atrakcyjne i spersonalizowane – zapewniają wszystkim użytkownikom dostęp do rozwiązań z zakresu mobilności dopasowanych do ich potrzeb i budżetu.

Raty leasingowe obejmują opłaty za akumulator i gwarantują niskie koszty eksploatacji. Możemy skorzystać z dostępnego na stronie kalkulatora, aby obliczyć miesięczne raty, dostosowując odpowiednio okres leasingu (od 24 do 48 miesięcy) do wysokości pierwszej raty. Dzięki temu klienci mogą indywidualnie dopasować rozwiązanie finansowe do swojego budżetu.

 Wymiary przestrzeni ładunkowej wersji My Ami Cargo

WYMIARYWARTOŚĆ  
Odległość od tyłu do przodu kabiny1220 mm
Długość pokrywy boksu845 mm
Szerokość pokrywy410 mm
Długość podłogi992 mm
Szerokość podłogi318 mm
Odległość między podłogą i pokrywą boksu351 mm
Odległość od podłoża do pokrywy boksu805 mm

Źródło: Citroën