ŠKODA Auto Muzeum i dom Ferdinanda Porsche ponownie otwarte do zwiedzania

Po długich miesiącach przerwy związanych z pandemią koronawirusa COVID-19, ponownie zostały otwarte (3.05.2021) do zwiedzania dwie atrakcyjne placówki muzealne związane z markami Škoda i Porsche. Szczególnie warte jest polecenia muzeum Škody w mieście Mlada Boleslav.

W mieście Skody znajduje się jedna z najciekawszych europejskich placówek motoryzacyjnych. W firmowym muzeum prezentowana jest ponad 125-letnia historia marki Skoda.

Podczas podróży po Czeskiej Republice warto zwiedzić nie tylko Pragę, ale także odległe o 70 km miasto Mlada Boleslav. Tuż za bramą nowoczesnej fabryki znajduje się muzeum, w którym zgromadzono najciekawsze i najważniejsze modele pojazdów, które powstały pod marką Laurin&Klement i Skoda.

Skoda Auto przypomina 125 lat od swojego powstania

Muzeum mieści się w dawnych fabrycznych budynkach, które zostały zrekonstruowane w 2012 roku i ma do dyspozycji 1800 metrów kwadratowych powierzchni. Cała ekspozycja podzielona została na trzy podstawowe grupy – Ewolucja, Tradycja i Precyzja, a także znajdujące się w sąsiednim budynku depozytorium.

EWOLUCJA – to podróż przez kolejne etapy historii marki. Możemy tutaj podziwiać samochody, oryginalne dokumenty oraz zobaczyć animacje. Zgromadzono tutaj najważniejsze samochody w historii marki, które pozwoliły jej na trwałe zaistnieć na światowych rynkach.

TRADYCJA – tu zobaczymy reprezentacyjne limuzyny, modele produkowane masowo oraz wersje mające sukcesy na trasach rajdowych.

PRECYZJA – ta część poświęcona została produkcji i renowacji pojazdów. Eksponowane są tutaj także narzędzia, których przed laty używano do renowacji samochodów.

Dużo emocji wzbudza część depozytowa, w której można zobaczyć m.in. koncepty oraz auta, które nie zmieściły się w głównej części muzeum.

Dopełnieniem wizyty w muzeum Skody jest także wizyta w fabryce, gdzie podczas krótkiego touru można zobaczyć jak powstają najnowsze modele samochodów.

Skoda Auto Muzeum

tř. Václava Klementa 294, 29301 Mladá Boleslav

Czynne: 7 dni tygodnia w godz. od 9.00 do 17.00

Recepcja:

Tel.: +420 326 832 038
muzeum@skoda-auto.cz

Wstęp:

BiletNormalnyUlgowy
Zwiedzanie muzeum bez przewodnika80 Kč40 Kč
Zwiedzanie muzeum z obcojęzycznym przewodnikiem160 Kč80 Kč
Zwiedzanie muzeum i fabryki z przewodnikiem w obcym języku260 Kč130 Kč
Bilet roczny300 Kč150 Kč