Rolls-Royce – rekordowy wzrost sprzedaży z 62 proc. wzrostem

Podczas trzech pierwszych miesięcy 2021 roku Rolls-Royce Motor Cars osiągnął najwyższy wynik sprzedaży za I kwartał w 116-letniej historii marki. Pomiędzy 1 stycznia a 31 marca 2021 r. firma dostarczyła klientom 1380 samochodów, co oznacza wzrost o 62 proc. w porównaniu z tym samym okresem 2020 roku i złamanie dotychczasowego rekordu ustanowionego w I kwartale 2019 r. Wzrost sprzedaży nastąpił na wszystkich rynkach, szczególnie zaś w Chinach, USA oraz w rejonie Azji i Pacyfiku.

Popyt na wszystkie modele Rolls-Royce’a napawa optymizmem, szczególnie zaś na nowego Ghosta, który debiutował w 2020 roku oraz superluksusowego SUVa, Cullinana. Księgi zamówień na samochody sięgają daleko w drugą połowę roku.

“Mocny start Rolls-Royce Motor Carsw 2021 rok został dziś odzwierciedlony w wynikach sprzedaży za pierwszy kwartał, które są najwyższe w 116-letniej historii. Nasz biznes jest w świetnej kondycji z zapełnionymi księgami zamówień na każdy model z portfolio, szczególnie zaś na nowego Ghosta i Cullinana, ze sprzedażą rosnącą na kluczowych rynkach oraz z również rekordowymi zamówieniami na wersje Bespoke. Mamy wszelkie powody ku temu, żeby optymistycznie patrzeć w nadchodzące miesiące 2021 roku.” – powiedział Torsten Müller-Ötvös, Chief Executive Officer, Rolls-Royce Motor Cars.

Rolls-Royce – nowa kolekcja Phantom Tempus i tylko 20 egzemplarzy

Zamówienia na wersje Bespoke pozostają na rekordowym poziomie, tak jak w 2020 roku, z wyróżniającymi się przykładami personalizacji, które trafiły do rąk klientów w tym roku. Są to m.in. Phantom Koa oraz Phantom IridescentOpulence.Wszystkie egzemplarze z kolekcji Phantom Tempus zostały zarezerwowane przez klientów na całym świecie.

Odnosząc się do rekordowych wyników, Müller-Ötvös powiedział: „Odpowiedzieliśmy na teraźniejsze wyzwania charakterystyczną odwagą, wyobraźnią oraz pomysłowością zbudowanymi na bazie drobiazgowego planowania oraz nieustannego skupieniu na potrzebach i oczekiwaniach klientów. Wszyscy członkowie naszego nadzwyczajnego zespołu pracujący w Goodwood, w domu marki, The Home of Rolls-Royce, i na całym świecie, mieli swój istotny wkład w osiągnięcie tych znaczących wyników; umiejętności, talenty, zaangażowanie i entuzjazm tych osób sprawiają, że jesteśmy tym, kim jesteśmy.”

Źródło: Rolls-Royce / Auto Fus