Mercedes-Benz Polska rusza z cyklem porad na blogu o ekojeździe i optymalizacji zużycia energii

Rośnie popularność aut z hybrydowymi napędami plug-in – ale jak właściwie jeździć takimi samochodami? Jak wykorzystać ich ekonomiczny i ekologiczny potencjał? Mercedes-Benz Polska, jako lider w sprzedaży pojazdów zelektryfikowanych, odpowiada na pytania i wątpliwości kierowców, prezentując nowy cykl pięciu materiałów poradniczych o ekojeździe.

Każdemu odcinkowi towarzyszyć będzie film z udziałem „zwykłego użytkownika” oraz „profesjonalisty” – Andrzeja Bargiela, słynnego polskiego narciarza wysokogórskiego i himalaistę będzie wspierać Przemek Bosek, trener techniki jazdy i uznany pilot rajdowy. Materiały ukazywać się będą co miesiąc w zakładce „blog” na serwisie informacyjnym marki – premiera najbliższego już w przyszłym tygodniu.

Hybrydowy napęd plug-in stanowi łącznik pomiędzy światem aut spalinowych oraz elektrycznych – z jednej strony pozwala odbywać codzienne podróże lokalnie bezemisyjnie, w trybie 100% elektrycznym. Z drugiej obecność jednostki spalinowej umożliwia jednorazowe pokonanie setek kilometrów bez potrzeby postoju na ładowanie. Mercedes-Benz Polska ma wyjątkowo szeroką gamę hybryd plug-in, dostępnych w większości reprezentowanych segmentów rynku, a niektóre z nich osiągają nawet 100 km zasięgu „na prądzie” (dokładne dane zależnie od cyklu pomiarowego). Już wkrótce do tego grona dołączy nowa Klasa C, która również będzie legitymować się około 100-kilometrowym zasięgiem w trybie elektrycznym (WLTP).

Hybrydowy napęd plug-in przynosi korzyści nie tylko pod względem efektywności. Połączenie dwóch jednostek napędowych zapewnia imponujące osiągi, a jazda w trybie elektrycznym jest wyjątkowo cicha i płynna. Silnik elektryczny generuje wysoki moment obrotowy niemal natychmiast, pozwalając na dynamiczne ruszanie i sprawne przemieszczanie się bez udziału jednostki spalinowej. Aby korzystanie z samochodu było maksymalnie wygodne, hybrydowe Mercedesy plug-in oferują inteligentną nawigację z wyszukiwarką stacji ładowania, a kierowcy mogą korzystać ze specjalnych kart ułatwiających ładowanie na stacjach różnych dostawców. Mercedes-Benz oferuje też bezpłatną aplikację dla tych, którzy chcą sprawdzić, czy w ich trybie eksploatacji zakup hybrydy plug-in ma sens.

O tym wszystkim będzie opowiadał nowy cykl filmów poradniczych Mercedesa wraz z materiałem tekstowym na temat ekojazdy. Producent chce w ten sposób zwiększyć świadomość obecnych i przyszłych nabywców samochodów z hybrydowym napędem plug-in, osób zainteresowanych współczesnymi trendami w motoryzacji… a także sceptyków, ponieważ w materiałach nie zabraknie odniesień do popularnych stereotypów i mitów na temat „plug-inów”. Widzowie i Czytelnicy będą mogli zapoznać się ze wskazówkami, jak jeździć hybrydą plug-in efektywnie i przyjemnie oraz jak nią nie jeździć. Dowiedzą się też, jak działa taki napęd i gdzie go ładować.

20 lat Klubu Zabytkowych Mercedesów Polska – od kilkunastu do ponad 400 klasycznych aut z gwiazdą

Każdy odcinek będzie miał przystępną formę z udziałem „zwykłego użytkownika” i „profesjonalisty”: Andrzeja Bargiela, słynnego polskiego narciarza wysokogórskiego i himalaistę, który jako pierwszy na świecie zjechał na nartach ze szczytu K2 (8611 m n.p.m.), będzie wspierać Przemek Bosek, trener techniki jazdy i uznany pilot rajdowy. Andrzej Bargiel zagra „zwykłego użytkownika”, choć za kierownicą Mercedesów z napędem elektrycznym oraz hybrydowym plug-in zgromadził już nie lada doświadczenie – dotychczas pokonał nimi około 50 000 km. Przemek Bosek, pilot rajdowy i kilkukrotny mistrz Polski w rajdach płaskich, na co dzień pracuje jako trener i jest od lat związany ze szkoleniami Mercedes-Benz.

Mam nadzieję, że nasze filmy pomogą kierowcom lepiej zrozumieć istotę zagadnienia ekojazdy. Chcemy dostarczyć użytkownikom takich aut i osobom, które się nimi interesują, kompleksowy pakiet wiedzyi umiejętności. Kwestia bycia energooszczędnym, a przy okazji ekologicznym, to w dzisiejszej motoryzacji sprawa fundamentalna. Rozwój tego kierunku jest faktem i jako finalni użytkownicy tej techniki musimy znać pewne reguły dotyczące zarówno taktyki jazdy, jak i rozwiązań, jakie oferuje nam producent – skomentował Przemek Bosek.

Mercedes-Benz Polska oferuje obecnie gamę ponad 27 różnych wersji hybrydowych typu plug in a także nową rodzinę samochodów elektrycznych EQ. Marka angażuje się także w szereg inicjatyw na rzecz elektromobilności i popularyzacji ekologicznych rozwiązań w motoryzacji oraz edukację kierowców. W ramach swojej strategii zrównoważonego rozwoju wspiera między innymi inicjatywę elektromobilni.pl, oferującą w obrębie swych działań i platformy internetowej kompleksowe informacje na temat elektromobilności oraz narzędzia przydatne przy wyborze i zakupie pojazdu elektrycznego.

Źródło: Mercedes-Benz