Citroën Polska i Business Lease Poland wspólnie z Ochotniczą Strażą Pożarną w Radości walczą ze skutkami pandemii COVID-19

Business Lease Poland i Citroën Polska zjednoczyły siły angażując się w akcję pomocową w związku z trwającą pandemią. Ochotnicza Straż Pożarna w Radości otrzyma na okres paru najbliższych miesięcy Citroëna Berlingo, który będzie wykorzystywany do zadań związanych ze zwalczaniem skutków pandemii COVID-19.

Business Lease Poland i Citroën Polska pokryją również koszty paliwa związane z użytkowaniem samochodu. Citroëna Berlingo będzie służył Ochotniczej Straży Pożarnej do dostarczania żywności, artykułów pierwszej potrzeby, lekarstw osobom przebywającym na kwarantannie, które nie mogą skorzystać z pomocy rodziny lub sąsiadów. W razie potrzeby, strażacy będą także dowozili preparaty i środki ochrony do szkół i placówek oświatowych w regionie.

Nowy Citroën C3 Aircross dostępny w cenie rozpoczynającej się od 70,8 tys. zł

„Nasza jednostka na wyposażeniu posiada jedynie wozy gaśnicze. Tym samym realizacja zadań związanych z transportem żywności, lekarstw i innych artykułów pierwszej potrzeby była niemożliwa. Przekazany samochód pozwoli naszej jednostce realizować powyższe cele. Transport będzie się odbywał na terenie dzielnicy Wawer, a w razie potrzeby także na terenie innych dzielnic Warszawy.” – komentuje Tomasz Borkowski, Naczelnik OSP Radość.

„Odpowiedzialność społeczna jest wpisana w wartości i kulturę organizacyjną Business Lease Poland. Bardzo doceniamy pracę strażaków-ochotników i ich oddanie na rzecz niesienia pomocy. Dlatego cieszy nas możliwość dołożenia naszej cegiełki w tej pięknej inicjatywie.” – dodaje Artur Sulewski – Dyrektor Zarządzający w Business Lease Poland.

Źródło: Citroën