Nowy Citroën C3 Aircross dostępny w cenie rozpoczynającej się od 70,8 tys. zł

Nowy C3 Aircross pozycjonuje się w segmencie B-SUV i oferuje szeroką gamę modelową, która umożliwia spełnienie oczekiwań wszystkich klientów, zarówno indywidualnych jak i firm. Samochód pojawi się w punktach sprzedaży marki Citroën w czerwcu 2021 roku.

Jest teraz dostępny na zamówienie w cenie rozpoczynającej się od 70 850 zł w gamie samochodów z silnikiem benzynowym i od 80 850 zł w gamie samochodów z silnikiem wysokoprężnym. C3 Aircross staje się modelem dojrzalszym, posiada bogatsze wyposażenie. Nowy wygląd przodu nadwozia, nowe kolory lakierów i barwny wystrój wnętrza silniej wyraża jego charakter. SUV zaprojektowany z myślą o aktywnym stylu życia zachowuje swe liczne możliwości aranżacji wnętrza, przestronność i podnosi wygodę podróżowania poprzez wprowadzenie foteli Citroën Advanced Comfort oraz technologii przydatnych w codziennym użytkowaniu takich jak nowy, 9-calowy ekran dotykowy.

Nowy C3 Aircross pozwala swoim użytkownikom poczuć się za kierownicą jak u siebie w domu. Oferuje wysoki komfort jazdy dzięki wyposażeniu samochodu w nowe fotele Citroën Advanced Comfort (jako opcja od wyposażenia Feel Pack, seryjnie w wersji Shine Pack). Zwiększono funkcjonalność elementów wnętrza dzięki zastosowaniu nowej konsoli centralnej z wbudowanym w nią dużym, zamykanym schowkiem w tylnej części kabiny (od poziomu wyposażenia Shine).

Citroën – zasadź drzewo z francuską marką

Nowy C3 Aircross nadal zapewnia wyjątkowo przestronne wnętrze, zwłaszcza jeśli chodzi o miejsce na nogi pasażerów z tyłu oraz wysokość do dachu w kabinie. Ma także niezrównane możliwości konfiguracji wnętrza z wykorzystaniem przesuwnej tylnej kanapy w zakresie 150 mm z podziałem na dwie niezależne części oraz składanego przedniego fotela pasażera, który tworzy stolik po złożeniu i zwiększa długość przestrzeni ładunkowej do 2,40 m (opcja w wersji Shine, seryjnie w Shine Pack). Innym, istotnym atutem kabiny jest jej wyjątkowo dobre doświetlenie dzięki dużej powierzchni przeszklonej i elektrycznie sterowanemu, otwieranemu, szklanemu dachowi panoramicznemu (opcja w wersji Shine Pack).

Technologie ułatwiające codzienność i podnoszące komfort

Nowy C3 Aircross oferuje wszystkie technologie, które zapewniają jeszcze pełniejsze bezpieczeństwo i wygodę za kierownicą: 12 technologii intuicyjnych systemów wspomagających w prowadzeniu, takich jak kolorowy ekran projekcyjny czy system Grip Control z funkcją Hill Assist Descent, jako opcja od wersji Feel, oraz 5 technologii komunikacyjnych z nowym, 9-calowym ekranem dotykowym połączonym ze skomunikowaną nawigacją Citroën Connect Nav, która występuje w standardzie od wersji Shine.

Szeroka gama modelowa

Oferowanych są 4 wersje dla klientów, by spełnić i docenić każdą z ich potrzeb:

  • Feel, posiadająca wspomaganie ruszania pod górę, regulator-ogranicznik prędkości, dzieloną tylną kanapę w proporcji 2/3 – 1/3, Pakiet Safety (obejmujący funkcję rozpoznawania znaków ograniczających prędkość i podawania zalecanej prędkości), reflektory i dzienne światła LED oraz wyrazisty design z kołpakami 3D 16” oraz wyższy komfort jazdy z Citroën Connect Radio i klimatyzacją.
  • Feel Pack, najczęściej wybierana, oferuje jeszcze silniej zaakcentowany styl z relingami dachowymi lakierowanymi na wysoki połysk w kolorze czarnym i kontrastującymi nakładkami ozdobnymi na zderzakach, a także zapewniająca kolejne ułatwienia w użytkowaniu dzięki systemowi wspomagania parkowania tyłem, Mirror Screen, reflektorom przeciwmgielnym LED z funkcją statycznego doświetlania zakrętów.
  • Shine, klasa wyższa wyposażenia, która starannie podkreśla swój wygląd 16-calowymi felgami z lekkiego stopu oraz dopełnia listę oferowanych technologii takimi systemami, jak Active Safety Brake, Citroën Connect Nav na całkiem nowym tablecie dotykowym 9”, Citroën Connect Box, czy automatyczna klimatyzacja.
  • Shine Pack, wersja wieńcząca gamę swym wyszukanym wyposażeniem: Pakiet kolorystyczny Polar White, dwubarwny dach Noir Perla Nera, tapicerka z elementami skóry syntetycznej,17-calowe felgi z lekkiego stopu oraz zwiększony komfort w kabinie z fotelami Citroën Advanced Comfort, przesuwna tylna kanapa i funkcja składania przedniego fotela pasażera w stolik, otwieranie drzwi i uruchamianie silnika bez użycia klucza, czy też kamera cofania z funkcją Top Rear Vision.

Sprawne i mocne jednostki napędowe

Nowy SUV C3 Aircross proponuje gamę sprawnych i mocnych silników benzynowych PureTech i wysokoprężnych BlueHDi najnowszej generacji, spełniających normę Euro 6d.

  • Silnik benzynowy PureTech 110 S&S BVM6, w cenie od 70 850 zł, dostępny we wszystkich wersjach.
  • Silnik benzynowy PureTech 130 S&S EAT6, w cenie od 88 950 zł, dostępny w wersjach Shine i Shine Pack
  • Silnik wysokoprężny BlueHDi 110 S&S BVM6, w cenie od 80 850 zł, dostępny w wersjach Feel, Feel Pack i Shine.
  • Silnik wysokoprężny BlueHDi 120 S&S EAT6, w cenie od 95 050 zł, dostępny w wersjach Feel Pack, Shine i Shine Pack.

Nowy C3 Aircross dotrze do punktów sprzedaży marki w czerwcu 2021 roku, ale od teraz można go już zamawiać w Polsce.

Źródło: Citroën