GDDKiA – Informacja Drogowa 19 111 już prawie dekadę z kierowcami

Od 2012 roku funkcjonuje numer Informacji Drogowej GDDKiA, czynny 24 godziny na dobę, siedem dni w tygodniu. Dzwoniąc pod ten numer, można nie tylko uzyskać informację o warunkach ruchu na drogach krajowych, ale również zgłosić zagrażające bezpieczeństwu sytuacje, które zauważycie podczas jazdy. 

Szczegółowe informacje o warunkach drogowych panujących na drogach krajowych podawane są pod całodobowym numerem Informacji Drogowej GDDKIA 19 111. Numer obsługiwany jest przez funkcjonujące w GDDKiA Punkty Informacji Drogowej (PID), które zbierają dane o stanie dróg i przekazują je użytkownikom dróg oraz środkom masowego przekazu. Informacje docierają do nas również od samych kierowców.

19 111 udziela informacji od blisko 10 lat… 

GDDKiA

…i wymienia się nimi z użytkownikami 

Informacje pozyskane od Was i współpraca z naszymi służbami mogą być pomocne dla innych osób podróżujących po tej samej drodze. To właśnie użytkownicy dróg są bowiem najszybszym źródłem informacji o niebezpiecznych zdarzeniach, a czas zgłoszenia jest kluczowy, aby odpowiednie służby mogły szybko zareagować.

GDDKiA – chcą zainwestować w kolejne stacje ładowania pojazdów elektrycznych

Pamiętajcie jednak, że 19 111 nie jest numerem alarmowym. W sytuacjach nagłych, wymagających interwencji służb ratowniczych, wybierajcie numer 112!

Ponad 130 tys. połączeń w 2020 r. 

W minionym roku użytkownicy dróg 131 600 razy wybierali numer 19 111. Długość wszystkich połączeń to ponad 230 tys. minut (ponad 3 800 godzin). Najwięcej połączeń zarejestrowaliśmy w sierpniu (niemal 17 tys.) i lipcu (prawie 16 tys.). Ponad 13 tys. osób dzwoniło zaś na numer Informacji Drogowej w maju oraz w czerwcu.

GDDKiA

Nowa mapa w Serwisie dla kierowców  

Przypomnijmy, że informacje o aktualnej sytuacji na drogach krajowych będących w zarządzie GDDKiA dostępne są również na stronie GDDKiA, w zakładce „Serwis dla kierowców”. Wszystkie najważniejsze informacje o sytuacji na drogach dostępne są na nowej mapie wyposażonej w kilka warstw danych. Zapraszamy!

Źródło: GDDKiA