Citroën – zasadź drzewo z francuską marką

Wybór regenerowanych fabrycznie części zamiennych to oszczędne i ekologiczne rozwiązanie w zakresie napraw samochodów marki Citroën.

Marka Citroën zaprasza swoich klientów do udziału w ważnej inicjatywie wspierającej ochronę środowiska naturalnego w Afryce. Jej celem jest rewitalizacja lasów namorzynowych w Senegalu. Aby wziąć udział w akcji wystarczy podczas wizyty w Autoryzowanym Serwisie Citroëna zdecydować się na użycie do naprawy auta fabrycznie regenerowanych części zamiennych. Dzięki temu zostanie zasadzone jedno drzewo.

Wykorzystanie do naprawy części regenerowanych zapewnia szereg korzyści. Przede wszystkim przyczynia się do ochrony środowiska naturalnego. Wybór części zamiennych, które mogą zostać zregenerowane i wykorzystane ponownie pozwala zaoszczędzić nawet do 80% surowców i do 50% energii potrzebnych do ich wytworzenia. Części zamienne wykorzystywane ponownie są nawet 40% tańsze od fabrycznie nowych, co pozwala klientom na obniżenie kosztów obsługi i napraw samochodu. Regenerowane części są sprawdzane, testowane i dopuszczane do sprzedaży przez ekspertów marki Citroën oraz są objęte taką samą gwarancją jak części fabrycznie nowe. Klient otrzymuje produkty najwyższej jakości.

Citroën Ami z nagrodą specjalną „A STAR IS BORN”

Regeneracja podzespołów odbywa się w znacznym stopniu poprzez wymianę ich elementów na fabrycznie nowe. Części i zespoły regenerowane podlegają identycznym testom jakościowym, jak oryginalne części zamienne. Większość oferty to części i zespoły do napraw mechanicznych pojazdów, ale asortyment jest stale poszerzany między innymi o części elektroniczne.

Drzewa są niezbędne Ziemi i jej mieszkańcom: Wytwarzają tlen, walczą z niekorzystnymi zmianami klimatu, poprawiają jakość wody, zmniejszają erozję gleby, zapewniają różnorodność biologiczną oraz są niezbędne ludziom do życia. Nadmierny wyrąb, susza i budowa infrastruktury przyczyniły się do zniszczenia 25% lasów namorzynowych, znajdujących się w Senegalu. Dzięki inicjatywom takim jak ta organizowana przez markę Citroën udało się przywrócić ponad 10 000 hektarów lasu.

Źródło: Citroën