Mitsubishi Motors – Piotr Szewczyk nowym dyrektorem operacyjnym i członkiem zarządu polskiego oddziału

Polski dystrybutor Mitsubishi Motors, firma MMC Car Poland Sp. z o.o. ma nowego dyrektora ds. operacyjnych (COO) – na to stanowisko awansował Piotr Szewczyk – dotychczasowy dyrektor pionu obsługi posprzedażnej, który jednocześnie został powołany na członka zarządu firmy.

Piotr Szewczyk urodził się w 1972 roku w Warszawie. W 1997 roku ukończył studia na Wydziale Inżynierii Materiałowej Politechniki Warszawskiej. Podczas ponad 20-letniej kariery zawodowej w MMC Car Poland 3-krotnie awansował. Rozpoczynał pracę jako specjalista ds. technicznych w pionie obsługi posprzedażnej, by po 4 latach otrzymać promocję na stanowisko kierownicze. 6 lat później został awansowany na stanowisko dyrektora pionu obsługi posprzedażnej, złożonego z działów sprzedaży i logistyki części zamiennych i akcesoriów, technicznego, gwarancji, doradców sieci dealerskiej oraz biura obsługi klienta. Wspólnie ze stworzonym i zarządzanym przez niego zespołem, był autorem wielu sukcesów polskiego oddziału Mitsubishi Motors takich, jak wdrożenie najwyższych standardów obsługi klientów i w konsekwencji znaczący wzrost zadowolenia klientów z poziomu usług świadczonych w sieci Mitsubishi, wprowadzenie szybkich dostaw i dużej dostępności części zamiennych, czy wdrożenie programów Mitsubishi Pomoc zapewniającego szerokie wsparcie dla klientów Mitsubishi w zakresie eksploatacji samochodu, np. Assistance 24/7, a także usługi door to door – serwisu bez wychodzenia z domu.

Potwierdzeniem powyższych wybranych osiągnięć były liczne nagrody przyznawane przez centralę Mitsubishi Motors w Europie oraz odebranie z rąk CEO Mitsubishi Motors w Japonii ekskluzywnego „Certificate of Appreciation”. 1 marca bieżącego roku Piotr Szewczyk objął stanowisko dyrektora operacyjnego MMC Car Poland i jednocześnie wszedł w skład zarządu firmy. Będzie odpowiedzialny za zarządzanie pionami sprzedaży, obsługi posprzedażnej, marketingu i PR, a także budowanie relacji z siecią dealerską w Polsce i producentem Mitsubishi Motors.

Rynek motoryzacyjny w Europie zmaga się obecnie ze skutkami globalnej pandemii, przechodząc jednocześnie trudny okres transformacji i dostosowania do nowych norm, które są odpowiedzią Unii Europejskiej na potrzebę zahamowania zmian klimatycznych. Przewagą Mitsubishi Motors – pioniera elektromobilności – jest ogromne, ponad 50-letnie doświadczenie w produkowaniu samochodów elektrycznych, które zaowocowało stworzeniem pierwszego na rynku i najpopularniejszego na świecie, w Europie i Polsce SUV-a z napędem PHEV – chodzi oczywiście o Outlandera. Już tej wiosny zadebiutuje w Polsce kolejny innowacyjny pojazd – Mitsubishi Eclipse Cross PHEV – nowy, awangardowo stylizowany SUV coupe z unikatowym napędem 4×4 – elektrycznym i hybrydowym z możliwością ładowania baterii ze stacji szybkiego ładowania.

Mitsubishi ASX 2.0 150 KM INTENSE 2WD CVT – tradycja przeplatana z nowoczesnością

Warto też przypomnieć, że słynąca z wysokiej jakości i niezawodności marka Mitsubishi wprowadziła w ubiegłym roku tak zwane Zobowiązanie Serwisowe Mitsubishi, w ramach którego każdy klient oprócz 5-letniej gwarancji do 100 000 km na pojazd i wybrane akcesoria wraz z 5-letnim, nielimitowanym przebiegiem pakietem Mitsubishi Assistance Package, otrzymuje możliwość bezpłatnej kontroli pojazdu, w tym także po gwarancji. Wierzę, że podstawą dobrego funkcjonowania przedsiębiorstwa jest zapewnienie klientom znakomitej obsługi na każdym etapie zakupu i użytkowania auta, dobra komunikacja i wsparcie sieci dilerów oraz dbanie o pracowników naszej firmy. Dlatego te 3 cele będą osią naszej nowej strategii. Mówiąc o niej, chciałbym podziękować za silne zaangażowanie w rozwój biznesu w Polsce właścicielowi firmy MMC Car Poland, którym jest Berge Automocion.” – powiedział Piotr Szewczyk po objęciu stanowiska dyrektora operacyjnego polskiego dystrybutora Mitsubishi Motors.

Źródło: Mitsubishi