Rekompensaty za Fiata – nie odebrałeś samochodu, otrzymasz rekompensatę z odsetkami

Zapewne tylko starsi miłośnicy motoryzacji pamiętają czasy, gdy trudno było w Polsce kupić nowy samochód. Z tego powodu 40 lat temu opracowano system przedpłat, które realizowane za pośrednictwem ówczesnego Narodowego Banku Polskiego.

Zainteresowanie tą formą było tak duże, że przez wiele lat nie udało się wszystkim chętnym dostarczyć wymaganych samochodów. W ofercie były Fiaty 126p (Maluch) i Fiaty 125p (FSO 1500). Odbiór auta był możliwy po szczęśliwym losowaniu. Jednak nie wszystkim dopisało szczęście, chociaż dokonali stosownej wpłaty. Dzisiaj mogą się wciąż dopominać o jej zwrot wraz z odsetkami.

Od 20 grudnia 1996 roku obowiązuje ustawa, która ma rekompensować poniesione straty. Wciąż pozostało wiele osób, które mogą otrzymać rekompensatę.

Fiat 126p – ostatni zjechał z taśmy 20 lat temu

Obwieszczenie Ministra Finansów, Funduszy i Polityki Regionalnej z dnia 8 lutego 2021 r. w sprawie określenia wysokości kwot rekompensat wypłacanych osobom, które wniosły przedpłaty na zakup samochodów osobowych marki Fiat 126p lub FSO 1500, na II kwartał 2021 r.