Abarth 595 po raz szósty z rzędu zwycięża w plebiscycie Best Cars

Już szósty raz z rzędu gama modeli Abarth 595/695 zdobyła tytuł „Best Car” w kategorii „Samochody mini/Importowane samochody segmentu mini”. Uzyskując 25,6% głosów, Abarth 595/695 pokonał 12 konkurentów. W ogólnym rankingu kategorii, w której znalazły się również samochody marek niemieckich, model zajął drugie miejsce.

Już po raz 45. w konkursie „Best Cars” poproszono Czytelników magazynu „auto motor und sport” o wskazanie ich ulubionych samochodów spośród modeli dostępnych na rynku niemieckim. Swoje głosy oddało ponad 100 000 Czytelników, wybierając spośród 387 aut z bieżącej produkcji, podzielonych na 11 kategorii, z których każda ma specjalną klasyfikację dla samochodów importowanych.
Od 1949 roku Abarth jest synonimem samochodów o wysokich osiągach, oferujących radość z jazdy szerokiemu gronu Klientów. Modele Abarth 595 i Abarth 695 podbiły serca tysięcy entuzjastów aut na całym świecie. Zwycięstwo w plebiscycie „Best Cars 2021” stanowi kolejne potwierdzenie międzynarodowego sukcesu tych małych sportowych pojazdów oraz powodzenia, jakim marka ze znakiem Skorpiona cieszy się na rynku niemieckim.

Abarth 595 – nowa gama spod znaku Skorpiona

Odświeżona niedawno gama Abarth składa się obecnie z czterech wersji: 595, Turismo, Competizione i Essesse. Aby podkreślić dwa oblicza marki Abarth, czyli osiągi i styl, warianty te oferują nowe kolory, doskonałe materiały i wykończenie, nowe elementy designu, zaawansowane rozwiązania technologiczne oraz wiele możliwości personalizacji. Wszystkie wersje wyróżniają się charakterystycznymi cechami podkreślającymi ich sportowe zacięcie i wpływającymi na poprawę osiągów. Sercem modelu 595 jest jednostka napędowa 1.4 T-Jet, rozwijająca od 145 do 180 KM i spełniająca normę emisji spalin Euro 6D Final. Co istotne, ten sam silnik wprawia w ruch włoskie i niemieckie bolidy Formuły 4.

Gama obejmuje model 595 (145 KM), stanowiący bilet wstępu do świata Abartha, oraz 595 Turismo (165 KM) z ekskluzywnym wyposażeniem, w tym nową skórzaną tapicerką, dostępną również w nowym kolorze Brązowy Helmet. Kolejną wersją jest 595 Competizione (180 KM) o wyraźnym sportowym zacięciu, wzbogacony o nowe 17-calowe felgi aluminiowe i nowy matowy lakier nadwozia Niebieski Rally, inspirowany Fiatem 131 Abarth Rally z lat 70. XX w. Na szczycie gamy Abartha widnieje, nieuznający żadnych kompromisów, 595 Essesse (180 KM). Wszystkie warianty samochodu są dostępne w wariantach: hatchback oraz cabrio z elektrycznie otwieranym dachem.

Źródło: Abarth