Abarth 595 – nowa gama spod znaku Skorpiona

Nowy rok i nowa seria 595. Rok 2020 był pasmem sukcesów sportowych i handlowych, swój debiut miały dwie nowe serie specjalne: 595 Monster Energy Yamaha i 595 Scorpioneoro. Marka spod znaku Skorpiona  pokazuje swój „pazur” również na początku 2021 r., prezentując nową gamę 595. Ikona marki, która, jak pokazuje jej historia, doskonale uosabia dwie „dusze” marki: osiągi i styl.

Cztery wersje odświeżonej gamy, 595, Turismo, Competizione i Esseesse, prezentują nowe kolory, szlachetne materiały wykończeniowe, nowe detale stylistyczne, zaawansowane technologie i znakomite możliwości personalizacji, podkreślające niuanse charakteru Abartha.

  • Gama Abartha 595 została odświeżana o nowe 595, Turismo, Competizione i Esseesse
  • Nowe wnętrza, nowe kolory i nowe elementy wykończeniowe serii uosabiającej dwie „dusze” marki Abarth: osiągi i styl

„Abarth 595 to historia sukcesu z „duszą”, która podbiła i nadal angażuje tysiące entuzjastów na całym świecie. Wokół marki ze znakiem Skorpiona powstała wyjątkowa w branży motoryzacyjnej społeczność, z której jesteśmy niezwykle dumni. W zakończonym właśnie 2020 roku, pozytywny trend utrzymywał się, a udział w rynku wzrósł o prawie 50% w porównaniu do roku ubiegłego. Ten sukces zawdzięczamy wyjątkowemu charakterowi  tego małego supersamochodu i pasji wielu fanów”, powiedział Luca Napolitano, dyrektor marek Fiat, Lancia i Abarth na region EMEA. „Mały supersamochód zapewniający całe spectrum wrażeń zarówno na drodze, jak i na torze. Ma liczne sekrety, do których należą: „wybuchowe” osiągi, dźwięk wydechu, lekki i zadziorny styl i charakter oraz, oczywiście, niezwykła przyjemność z jazdy. Dzisiaj przedstawiamy nową serię 595, całkowicie odświeżoną, dzięki czemu Abarth 595 teraz jeszcze lepiej się wyróżnia.  Jestem pewien, nasi Klienci zarówno ci, którzy przywiązują większą wagę do stylu, jak i ci, dla których liczą się przede wszystkim osiągi, docenią nowe zastosowane rozwiązania oraz wszystkie szczegóły sprawiające, że Abarth jest kolekcjonerską perłą. Poznajmy cztery nowe wersje, pozwalające nam patrzeć w przyszłość i na rok 2021 z wielkim optymizmem”.

Nowa gama Abarth 595, Turismo, Competizione i Esseesse

Dostępne w wersji hatchback i cabrio, modele z gamy Abarth 595 łączą wyjątkowe cechy podkreślające ich sportowy charakter i przyczyniające się do poprawy osiągów. Cztery poziomy wyposażenia oferują moc od 145 do 180 KM, są zgodne z normą Euro 6D Final, dzięki czemu mogą zaspokoić wszelkie potrzeby Klientów.

Pełna charakteru, ale przystępna cenowo wersja 595 jest punktem wejścia do świata Abartha i oferuje w standardzie wyposażenie potrzebne, aby zapewnić przyjemność z jazdy, typową dla samochodów spod znaku Skorpiona. Przede wszystkim selektor trybu Sport, który w nowej gamie nazywa się trybem Skorpiona „Scorpion”. Naciśnięcie przycisku na desce rozdzielczej umożliwia maksymalne dostarczenie momentu obrotowego, kalibrację wspomagania kierownicy i ostrzejszą reakcję silnika na pedał przyspieszenia. Jeśli chodzi o technologię, wersja 595 ma w standardowym wyposażeniu radio z 7-calowym ekranem dotykowym, a ku uciesze entuzjastów Abartha, dostępny jest nowy ekran powitalny. Na zamówienie, dostępna jest funkcja kompatybilności z Apple CarPlay i Android Auto™*.

Szybkie przyspieszanie i skuteczne hamowanie to podstawa sportowej jazdy i przyjemności; 595 jest zatem wyposażony w wysokowydajny układ hamulcowy charakterystyczny dla Abartha, zapewniający maksymalne bezpieczeństwo dzięki 284-milimetrowym przednim tarczom wentylowanym i 240-milimetrowym tarczom tylnym. 595 Turismo i Competizione zostały również odświeżone, pod względem technicznym i stylistycznym w imię personalizacji, aby zaoferować Klientom dwa różne sposoby  wejścia do świata Abartha i doświadczania niezwykłych emocji.

Ponieważ 595 Turismo kojarzy się z wartościami takimi, jak styl i komfort, typowymi dla włoskiego Granturismo, jest dedykowany Klientom, którzy chcą  się wyróżniać stylem, kochającymi miasto, ale pragnącymi żyć w nim odważnie.

Z drugiej strony, Competizione dedykowany miłośnikom osiągów i sportowej rywalizacji, w której wszystkie chwyty dozwolone, tym, którzy pragną cieszyć się jazdą  zarówno na drodze, jak i na torze, tym, którzy nigdy nie rezygnują z możliwości zamiany zwykłej podróży w niezwykłe przeżycie.
595 Turismo prezentuje odświeżone wnętrze, począwszy od ekskluzywnych skórzanych foteli z nowymi wykończeniami, oferując możliwość wyboru spośród różnych odcieni, w tym nowego brązowego koloru Helmet Brown.

Główną nowością 595 Competizione jest nowy, matowy lakier Niebieski Rally, kolor inspirowany Fiatem 131 Abarth Rally z lat 70. XX wieku, natomiast nowe 17-calowe felgi aluminiowe są ukłonem w stronę Lancii Delta Rally Integrale z lat 90. XX wieku.

Aby nadwozie uzyskało jeszcze bardziej sportowy charakter, „body kit” w kolorze nadwozia charakterystyczny dla tej wersji jest dostępny w połączeniu z nowym kolorem Niebieskim Rally lub Czarnym Scorpione. Wewnątrz, oprócz selektora trybu „Scorpion”, znajdziemy nowe wyposażenie charakteryzujące samochód, w tym deskę rozdzielczą z Alcantary, nowe skórzane fotele i dźwignię zmiany biegów z włókna węglowego.

Dla topowej wersji gamy, 595 Esseesse, zespół projektantów i inżynierów Abartha opracował nowe tytanowe rury wydechowe do układu wydechowego Akrapovič, które zapewniają czyste emocje pod względem dźwięku zarówno na drodze, jak i na torze oraz radość i przyjemność jazdy, czyli maksimum emocji dla kierowcy.

Wszystkie modele w standardzie wyposażone są w polieliptyczne reflektory i światła do jazdy dziennej LED. Na zamówienie są również dostępne reflektory ksenonowe. Koło kierownicy jest spłaszczone u dołu w centralnym punkcie i zostało zaprojektowane tak, by było bardziej efektywne podczas sportowej jazdy. Deska rozdzielcza zapewnia doskonałą czytelność. Dodatkowo, wskaźnik ciśnienia jest podświetlony na biało, co ułatwia i usprawnia odczyt.

Silniki, skrzynia biegów, mechanika

Nowa gama Abartha 595 jest wyposażona w silnik 1.4 T-jet, ten sam, na którym bazują włoskie i niemieckie samochody Formuły 4. Silnik ten jest dostępny z trzema poziomami mocy: Abarth 595 ma moc 145 KM, zwiększoną do 165 w wersji Turismo, natomiast 595 Competizione i 595 Esseesse mają moc 180 KM i są idealnymi samochodami dla osób poszukujących wyścigowej adrenaliny zarówno pod względem osiągów, jak i wyposażenia technicznego.

Wersje Competizione i Esseesse są również wyposażone w turbinę Garrett GT1446; mechaniczny samoblokujący mechanizm różnicowy, który poprawia przyczepność w trudnych warunkach przyczepności i na nierównym terenie; amortyzatory Koni FSD na obu osiach i hamulce Brembo ze stałymi aluminiowymi zaciskami.

Wszystkie warianty silnika 1.4 T-jet są zestawione z mechaniczną skrzynią biegów, ale na zamówienie mogą zostać wyposażone w zrobotyzowaną, sekwencyjną skrzynię biegów Abarth z łopatkami zmiany biegów przy kierownicy. Ponadto wszystkie silniki spełniają normy Final Euro 6D.

System multimedialny

Nowa seria 595 jest w standardzie wyposażona w system Uconnect™ z 7-calowym wyświetlaczem, szybką platformę występującą z ekranem o wysokiej rozdzielczości i radiem cyfrowym DAB, z dostępną w opcji funkcją kompatybilności z Apple CarPlay, Android Auto™ i nawigacją. Nowością w gamie modelowej jest również ekran powitalny  systemu multimedialnego.

Wreszcie, dostępny jest również udoskonalony i potężny BeatsAudio™, aby zadowolić nawet najbardziej wymagających i wytrawnych fanów muzyki. Stworzony we współpracy z Beats by Dr. Dre, system BeatsAudio™ ma całkowitą moc wyjściową 480 W i wyposażony jest w 8-kanałowy wzmacniacz cyfrowy z zaawansowanym algorytmem korekcji, który może odtworzyć całe spektrum dźwięku, z jakim artysta ma do czynienia podczas nagrań studyjnych. System Beats Audio™ składa się z dwóch kopułkowych głośników wysokotonowych umieszczonych w przednich słupkach, dwóch 165-milimetrowych głośników średniotonowych w drzwiach przednich, dwóch 165-milimetrowych głośników pełnozakresowych w tylnych panelach bocznych oraz 200-milimetrowego subwoofera umieszczonego centralnie w komorze koła zapasowego w bagażniku.

Komunikacja nowej serii Abarth 595

„Dopasowany do Twojego stylu”- takie hasło reklamowe towarzyszyć będzie komunikacji towarzyszącej wprowadzeniu na rynek nowej serii Abarth 595. Wyprodukowana przez agencję kreatywną Independent Ideas reklama, ma na celu przybliżyć dwa oblicza tej serii. Z jednej strony przybliża osiągi związane z charakterystycznym stylem, którego odzwierciedleniem jest 595 Turismo, z drugiej, maksymalne osiągi i sportowy charakter, reprezentowane przez 595 Competizione.

Nowe Abarth 595 Scorpioneoro i Abarth 595 Monster Energy Yamaha – dwa oblicza marki Abarth

Film rozpoczyna się od szczegółowego opisu ekskluzywnego designu pierwszego modelu, aby dać widzowi posmak charakteru jednego z samochodów z logo Skorpiona w kontekście stylu życia. Po drodze widać przekazanie pałeczki przez 595 Turismo modelowi 595 Competizione, a wraz z nią nagłą zmianę stylu zarówno w otaczającym krajobrazie, jak i u kierowcy. Każdy element tej samej scenerii przekształca się i staje się spójny z cechami czysto sportowej rywalizacji, którą Abarth ma w swoim DNA. Hasło nawiązuje do „stylu” i pokazuje, w jaki sposób Abarth oferuje swoim Klientom możliwość wyrażenia własnej osobowości, poprzez wybór modelu z odświeżonej i ekskluzywnej, nowej gamy.

Źródło: Abarth