Nissan e-NV200 Winter Camper – koncept na mroźne przygody

Zainspirowany zachwycającymi zimowymi wyprawami, Nissan zaprezentował swoją wizję zrównoważonego samochodu dla fanów przygód –innowacyjny, w pełni elektryczny koncepcyjny model e-NV200 Winter Camper.

W czasie, kiedy ożywcze wędrówki i spędzanie czasu na powietrzu pozwalają na ucieczkę od zgiełku miasta, e-NV200 Winter Camper umożliwia kontakt z otaczającą nas przyrodą i otwartymi przestrzeniami pod gołym niebem. Zaprojektowany tak, aby dostarczać jak największych emocji przy możliwie najmniejszym wpływie na środowisko, koncepcyjny e‑NV200 łączy dreszcz emocji jazdy elektrycznym samochodem i ducha odkrywania dzikiej przyrody.

Wyposażony w szereg skrojonych na miarę systemów ułatwiających prowadzenie i podnoszących komfort, ten żądny przygód koncepcyjny kamper świetnie poradzi sobie nawet w bardziej wymagającym terenie.

Specjalny pakiet Nissan Camper Technology Luxury Kit powinien być obowiązkowy dla wszystkich świadomych wpływu na środowisko poszukiwaczy przygód. Zestaw, dostępny dla klientów decydujących się na standardowego vana e-NV200 lub osobowego e-NV200 Evalia, obejmuje kompleksowy pakiet akcesoriów, które podnoszą komfort i wszechstronność samochodu i pozwalają na samowystarczalność podczas eksploracji dzikiej przyrody. Pokładowa ładowarka 220 V może być doładowywana dzięki zamontowanym na dachu panelom słonecznym, a zintegrowana funkcjonalna kuchnia, lodówka, składane łóżka i izolowane okna sprawiają, że życie w trasie jest jeszcze łatwiejsze w każdych warunkach.

Zoptymalizowany począwszy od kół, dostosowanych do wymagających warunków terenowych, e-NV200 Winter Camper został poddany licznym zmianom tuningowym, aby lepiej radzić sobie na trudnych nawierzchniach. Terenowe opony klasy premium i zwiększony prześwit zapewniają optymalną przyczepność i większy prześwit poprzeczny podczas jazdy w błocie i śniegu, a zamontowane z przodu samochodu na belce ze wzmocnionej stali bliźniacze reflektory o jasności 5400 lumenów oferują kierowcy maksymalną widoczność, kiedy jest najbardziej potrzebna.

W szeroko dostępnej gamie oryginalnych akcesoriów Nissana znajdują się przednie i tylne błotniki, osłony progów drzwi, boczne osłony i gumowe maty, które uzupełniają arsenał akcesoriów pomocnych w warunkach terenowych, oferując ochronę i wygodę bez względu na zadania, przed którymi staniemy.

Oparty na modelu e-NV200 Evalia, e-NV200 Winter Camper korzysta z inteligentnej i wydajnej technologii napędu elektrycznego Nissana. Sprawdzona jednostka napędowa dostarcza optymalnej mocy i zasięgu, zapewniając natychmiastowy moment obrotowy i liniowe przyspieszenie oraz pakiet technologii oszczędzania energii – w tym tryby B i Eco, które pozwalają na odzyskiwanie większej ilości energii podczas hamowania oraz na bardziej efektywne zarządzanie zużyciem energii.

Nissan Juke N-Design 1.0 DIG-T 117 KM 6MT- łagodniejszy po liftingu

Dla Nissana mobilność elektryczna oznacza oferowanie ekscytujących doświadczeń za kierownicą przy jednoczesnym propagowaniu świadomości naszego wpływu na środowisko” – powiedział Dmitry Busurkin, dyrektor generalny ds. sprzedaży korporacyjnej i lekkich samochodów użytkowych w Nissan Europe.

Przepełniony duchem przygody i ekscytującą mocą silnika elektrycznego, koncepcyjny van Nissan e-NV200 Winter Camper rysuje przed nami optymistyczną wizję przyszłości mobilności zeroemisyjnej. Wizja ta oraz innowacyjny zestaw akcesoriów dostępnych w standardowych modelach e-NV200 zachęci zarówno kierowców, jak i fanów przygód na świeżym powietrzu do spędzenia w przyszłości jeszcze więcej czasu na zewnątrz, za czym wszyscy tak bardzo tęsknimy”.

Źródło: Nissan