KIA Motors Polska – Leszek Sukiennik nowym Dyrektorem Zarządzającym

Z dniem 1 stycznia 2021 roku Leszek Sukiennik objął stanowisko Dyrektora Zarządzającego Kia Motors Polska. Dotychczasowy dyrektor KMP, Wojciech Szyszko, który z ogromnym powodzeniem sprawował tę funkcję przez blisko 17 lat, zdecydował się przejść na emeryturę.

Leszek Sukiennik, został nowym Dyrektorem Zarządzającym Kia Motors Polska. Leszek Sukiennik zastąpił przechodzącego na emeryturę Wojciecha Szyszko. Na nowym stanowisku odpowiedzialny będzie za całą działalność operacyjną marki Kia w Polsce, w szczególności za zwiększenie popularności nowej gamy ekologicznych modeli Kia z napędem hybrydowym oraz elektrycznym, rozwój sieci dealerskiej oraz obsługę posprzedażową. Leszek Sukiennik z branżą motoryzacyjną związany jest od ponad 24 lat.

W Kia Motors Polska pracuje od roku 2016. Przez niespełna pięć ostatnich lat jako General Manager odpowiedzialny był za sprzedaż i marketing marki Kia. Wcześniej zdobywał doświadczenie m.in. w Fiat Chrysler Automobiles (Fiat Auto Poland), gdzie w poszczególnych latach zajmował stanowiska Country Managera: Alfa Romeo, Lancia, Fiat Professional (LCV), Fiat i Abarth. Leszek Sukiennik ma 49 lat, jest absolwentem Akademii Ekonomicznej we Wrocławiu im. Oskara Langego (obecnie Uniwersytet Ekonomiczny),  gdzie studiował na Wydziale Gospodarki Regionalnej i Turystyki.

„Dyrektor Szyszko zostawia firmę w bardzo dobrej kondycji. Cieszę się, że będę mógł pracować nad utrzymaniem tak imponującego tempa rozwoju marki Kia w naszym kraju. To ogromne wyzwanie. Jednak bardzo dobra sieć Autoryzowanych Dealerów w Polsce, bogata i nowoczesna gama modelowa Kia, oraz planowane już w 2021 debiuty modeli na nowych zaawansowanych technologicznie platformach, z ekologicznymi zespołami napędowymi, dają ogromne możliwości. Możliwości rozumiane przede wszystkim jako zwiększenie popularności marki wśród konsumentów w Polsce, co powinno się przełożyć na dalsze wzrosty sprzedaży samochodów marki Kia i wzrost udziału w rynku samochodów osobowych”, powiedział Leszek Sukiennik.

Obecny Dyrektor Zarządzający, Wojciech Szyszko, po blisko 17 latach sukcesów i sprzedaniu ponad ćwierć miliona samochodów Kia zdecydował o przejściu na emeryturę. Szefem Kia Motors Polska został w maju 2004 roku. Po objęciu stanowiska dyrektora w KMP przyczynił się do zbudowania, a następnie rozkwitu koreańskiej marki w Polsce. Kierowana przez niego firma zwiększyła udział w rynku nowych aut w Polsce z niespełna 1 do ponad 6 procent, a on sam stał się kołem napędowym transformacji Kii w Polsce.

Dyrektor Wojciech Szyszko wręcza kluczyki Ewie Błaszczyk do samochodów przekazanych na rzecz Fundacji „AKOGO?”

Kia Motors Polska i Fundacja „Dr Clown” – edukacyjne zestawy dla chorych dzieci w ponad 30 szpitalach

„Z przyjemnością będę wspominał czas spędzony za sterami Kia Motors Polska. Uważam się za człowieka w pełni spełnionego zawodowo ponieważ praca w sektorze motoryzacji dała mi możliwość realizowania mojej pasji. Chcę podziękować całemu zespołowi za pomoc i wsparcie w ciągu tych wszystkich lat. Branżę samochodową czekają w najbliższych latach wielkie wyzwania, ale przyszłe modele oraz nowe technologie przygotowywane przez Kia Motors stworzą nowe możliwości zwiększenia zarówno sprzedaży samochodów, jak i udziału w rynku. Leszek Sukiennik jest świetnym liderem i jestem przekonany, że bardzo dobrze wykorzysta i dalej będzie rozwijał wielki potencjał marki Kia w Polsce kontynuując to, co starałem się z pomocą naszej znakomitej sieci dealerskiej i pracowników KMP zbudować. Zostawiam firmę w bardzo dobrych rękach”– podsumował odchodzący na emeryturę Wojciech Szyszko.

Źródło: KIA