Kia Motors Polska i Fundacja „Dr Clown” – edukacyjne zestawy dla chorych dzieci w ponad 30 szpitalach

Mali pacjenci placówek medycznych w całym kraju będą bawić się nowoczesnymi zabawkami i pogłębiać swoją wiedzę dzięki zestawom edukacyjnym. Wszystko dzięki akcji firmy Kia Motors Polska i Fundacji „Dr Clown”. Kia Motors Polska pomaga Fundacji „Dr Clown” w misji niesienia uśmiechów do chorych dzieci od 2017 roku.

– świat nauki, wyobraźni i zabawy wkracza dzięki Kia Motors Polska na szpitalne oddziały dziecięce

– samochody marki Kia służą w codziennej pracy Fundacji

– Kia Motors Polska wspiera Fundację „Dr Clown” od 4 lat

Kia Motors Polska przekazała darowiznę dla dzieci w szpitalach już czwarty rok z rzędu. Pakiety zawierające materiały edukacyjne, plastyczne, puzzle, gry dydaktyczne oraz łamigłówki trafiły na 32 szpitalne oddziały w całej Polsce.

„Najmłodsi pacjenci są obecnie odizolowani od realnych kontaktów z bliskimi, rówieśnikami czy wolontariuszami – Doktorami Clownami. Chcieliśmy aby spędzony przez dzieci w szpitalu czas, zamiast kojarzyć się z nudą i smutkiem, wypełnił się uśmiechem, zabawą i okazją do poznawczego i motorycznego rozwoju. Staraliśmy się dać dzieciom możliwość kreatywnej zabawy i twórczości, które stymulują rozwój ale też pomagają w radzeniu sobie ze stresem wynikającym z hospitalizacji, zwłaszcza w czasie pandemii”, powiedział Wojciech Szyszko, dyrektor zarządzający Kia Motors Polska.

Kia Motors przekazała Fundacji „Dr Clown” także kolejne samochody. Auta służą w codziennej pracy Fundacji.

Nowa Kia Sorento Plug-in Hybrid z zasięgiem w trybie elektrycznym do 70 km

Fundacja „Dr Clown”  wykorzystuje dobroczynne właściwości uśmiechu, by wspierać procesy leczenia, a także zapewnić bliskość osobom chorym i znajdującym się w sytuacjach kryzysowych. Wolontariusze, Doktorzy Clowni przebrani w fantazyjne stroje i z kolorowymi noskami na twarzach, za pomocą klaunady, iluzji, interaktywnych zabaw i empatycznych rozmów pomagają dzieciom, osobom dorosłym, a także seniorom w walce z chorobą. Z powodu epidemii COVID-19 wizyty wolontariuszy na szpitalnych oddziałach zostały wstrzymane do odwołania, ale program „terapii śmiechem” jest kontynuowany wirtualnie m.in. poprzez „Śmiechofon”, wesołe spotkania online z Doktorami Clownami organizowane za pomocą komunikatorów internetowych. Ponadto w wybranych miastach wolontariusze pojawiają się pod szpitalnymi oknami, aby pomachać do małych pacjentów. Więcej informacji na: www.drclown.pl.

Źródło: KIA