Toyota PROACE CITY Mobility – kompaktowy van z zabudową dla osób niepełnosprawnych

Toyota wprowadza do oferty rodziny PROACE nową zabudowę dla modelu PROACE CITY Verso. System PROACE CITY Mobility umożliwia łatwy i bezpieczny transport osób na wózkach inwalidzkich.

PROACE CITY Mobility to kolejna po zabudowie dla modelu PROACE oferta Toyoty na samochód przystosowany do przewozu osób na wózkach inwalidzkich. Nowa zabudowa wykorzystuje zalety modelu PROACE CITY Verso, takie jak niski próg załadunku. Zabudowa została opracowana we współpracy z firmą Carpol.

Zabudowa Mobility jest przystosowana do modelu PROACE CITY w osobowej odmianie Verso. W jej ramach podłoga tylnej części samochodu została obniżona, co pozwoliło uzyskać przedział o wysokości 142 cm, w którym można wygodnie przewozić pasażera siedzącego na wózku inwalidzkim. Ułatwia to także wprowadzenie osoby na wózku do wnętrza samochodu po aluminiowej ramie, której rozłożenie na pełną długość oraz złożenie na pół odbywa się przy pomocy elektrycznych siłowników. Rampa jest przymocowana za pomocą zawiasów, dzięki czemu jej rozłożenie jest bardzo łatwe. Rozwiązanie to wymagało przeprojektowania tylnego zderzaka, którego środkowa część jest przymocowana do unoszonych tylnych drzwi.

PROACE CITY Mobility ma fabrycznie montowane siedzenia w pierwszym i drugim rzędzie. Przedział dla pasażera zajmuje miejsce trzeciego rzędu siedzeń oraz bagażnika. Toyota wyposażyła go w dodatkowe oświetlenie LED. Bezpieczeństwo jazdy jest zapewnione za pomocą czteropunktowych pasów mocujących wózek inwalidzki oraz trzypunktowych pasów dla siedzącego w nim pasażera.

Toyota Proace City Verso Long Family 7 Comfort 1.5 D-4D 130 KM – dla rodziny i biznesu

Zabudowa Mobility jest dostępna dla PROACE CITY Verso w odmianie Long o długości 4,7 m, w wersji wyposażenia Business lub Family. Ze względu na to, że posiada homologację, może zostać zamontowana przed rejestracją pojazdu. Zarówno samochód, jak i zabudowa, zostały objęte gwarancją na 3 lata lub milion km. Cena zabudowy Mobility dla kompaktowego vana Toyoty wynosi 38 900 zł netto.

Zabudowa Mobility dla PROACE’a CITY dołącza do bogatej gamy systemów zabudowy opracowanych dla dostawczych modeli Toyoty. Przy zakupie PROACE lub PROACE CITY obok systemu przystosowania dla niepełnosprawnych można wyposażyć auto także w izotermę z agregatem chłodzącym, różnego rodzaju zabezpieczenia przestrzeni ładunkowej i powłoki ochronne, zabudowę serwisową oraz zabudowy specjalistyczne. Średniej wielkości van PROACE ma do dyspozycji także m.in. system uchwytu drabin, zabudowę funeralną oraz elegancki, wykonany z drewna moduł Kamper Tour Box. Terenowy Hilux może się zamienić w pojazd pogotowia energetycznego, pług śnieżny czy terenówkę ARCTIC TRUCKS. Na zamówienie Toyota przygotowuje także pojazdy specjalne na bazie Hiluxa dla policji, straży pożarnej czy branży budowlanej.

Źródło: Toyota