Rolls-Royce – podpowiedzi do tajemniczego kodu kolekcji Wraith Kryptos

Rolls-Royce Motor Cars ujawnił dziś podpowiedź do niedawno zaprezentowanej limitowanej kolekcji Wraith Kryptos. Klienci z całego świata właśnie otrzymują swoje egzemplarze samochodu, zatem wkrótce rozpoczną zabawę w rozszyfrowywanie tajemniczych wiadomości zawartych w elementach Bespoke umieszczonych na zewnątrz i wewnątrz samochodu.

Kolekcja, która miała premierę w lutym 2020 roku, składa się z 50 egzemplarzy, a każdy z nich jest ozdobiony szyfrem stworzonym przez Katrin Lehmann, designerkę z działu Rolls-Royce Bespoke. Lehmann mówiła w niedalekiej przeszłości, że znalezienie klucza jest pierwszym krokiem do rozszyfrowania tajemniczego kodu.

“Wraith Kryptos to kolekcja Rolls-Royce’a niepodobna do żadnej innej. Posiada wbudowany szyfr kryptograficzny, jest przepełniona tajemnicą, intryguje. Dziś, gdy na całym świecie pierwsze egzemplarze trafiają do rąk klientów, ujawniamy pierwszą podpowiedź.

Spirit of Ecstasy, figurka, która zdobi maskę każdego samochodu Rolls-Royce, posiada klucz do rozszyfrowania kodu. Wyraz KRYPTOS został wygrawerowany szyfrem wokół podstawy tej figurki. Posiadając taką informację, klienci mogą wyruszyć w swoją kryptograficzną odyseję. Pierwsza osoba, która rozszyfruje kod otrzyma od Rolls-Royce’a unikalny podarunek – będący nagrodą za jego/jej wyjątkowy talent!” – powiedział Torsten Müller-Ötvös, Chief Executive Officer, Rolls-Royce Motor Cars.

Rolls-Royce prezentuje Pursuit Seat

Ponieważ dotychczas nikt nie złamał kodu, Rolls-Royce ujawnił dziś, iż nazwa każdej kolekcji samochodów jest zawsze wygrawerowana na podstawie figurki Spirit of Ecstasy. Wraith Kryptos nie jest tu wyjątkiem – Spirit of Ecstasy jako element tej enigmatycznej kolekcji, ukrywa słowo KRYPTOS w kodzie. Te siedem odkodowanych liter pomoże klientom w ich odkrywczej wyprawie, ponieważ będą mogli zidentyfikować te litery również na złożonej desce rozdzielczej Wraitha.

Tak samo jest w przypadku haftu na zagłówkach, gdzie tradycyjny monogram z podwójnym R jest przedstawiony w formie szyfru. Zespół Bespoke wierzy, że te podpowiedzi razem pomogą właścicielom w zabawie i próbie rozwiązania układanki.

Od lutego 2021 klienci będą mogli zaprezentować efekty swoich wysiłków w łamaniu kodu poprzez należącą do marki aplikację Whispers. Pierwsza osoba, która rozwiąże zagadkę, otrzyma unikalną i prestiżową nagrodę.

Jedynie dwie osoby w siedzibie marki – Home of Rolls-Royce in Goodwood, West Sussex – znają pełną odpowiedź: projektantka oraz prezes. Rozwiązanie pozostaje w zapieczętowanej kopercie w sejfie w gabinecie prezesa.

Źródło: Rolls-Royce / Auto Fus