Rolls-Royce prezentuje Pursuit Seat

Nowe krzesło Pursuit Seat, które zaprojektował zespół Bespoke w siedzibie Rolls-Royce’a w Goodwood – The Home of Rolls-Royce- jest współczesną reinterpretacją tradycyjnego przenośnego siedziska. Krzesło jest wierne duchowi oryginału, ale oferuje błyskawiczny, przenośny komfort w mieście i poza nim zapewniając przy tym łatwość użytkowania i elegancję.

  • Najnowsze akcesorium Rolls-Royce’a jest współczesną interpretacją tradycyjnego przenośnego, rekreacyjnego krzesełka
  • Wytłaczana markowa skóra Rolls-Royce’a na siedzisku w kolorze pasującym lub kontrastującym z wnętrzem samochodu
  • Stworzony z nowoczesnych materiałów, w tym karbonu i polerowanego aluminium
  • Ukryta latarka ozdobiona plakietką z legendarnym podwójnym R

Premiera najnowszego akcesorium Bespoke oznacza, że komfort ręcznie wykonanych skórzanych foteli już nie jest przynależny wyłącznie wnętrzu Rolls-Royce’a.

Rolls-Royce – rodzina Black-Badge z barwami Neon Nights

Matthew Danton, Rolls-Royce Bespoke Designer – “By stworzyć produkt, który jest kwintesencją brytyjskości kierowaliśmy się z maksymą Sir Henr’yego Royce’a ‘Weź to, co najlepsze i spraw, by stało się jeszcze lepsze’. Przenośne krzesło – Pursuit Seat – spełniające standardy precyzji wykonania Rolls-Royce’a, ale pozostające wierne oryginalnej koncepcji, zostało na nowo zinterpretowane z myślą o współczesnym świecie. Nasi klienci mogą się teraz cieszyć komfortem zapewnianym przez Rolls-Royce’a, niezależnie od tego, co robią i gdzie te aktywności ich prowadzą.”

“Chcemy tworzyć akcesoria, które podnoszą jakość życia naszych klientów. Jak w przypadku wszystkich zamówień Bespoke, każdy element krzesła był głęboko przemyślany, dokładnie zaprojektowany, a potem ręcznie wykonany z materiałów najwyższej jakości. Połączenie karbonu, polerowanego aluminium i skóry jest pokazem maestrii współczesnego rzemiosła.”

Pursuit Seat to świetne stanowisko do pilotowania drona, malowania krajobrazu czy też podziwiania widoku w trakcie krótkiej przerwy podczas jazdy samochodem. Jest najnowszym przedmiotem zaprojektowanym, by nadać doświadczeniom klientów Rolls-Royce ‘a wyjątkowości.

Siedzisko zostało wykonane z najwyższą precyzją wyłącznie z najlepszych materiałów przez uzdolnionych projektantów – wszystko zgodnie z zasadami powstawania akcesoriów Rolls-Royce’a. Aby osiągnąć najlepszą proporcję wagi do wytrzymałości, główna podpórka krzesła jest z włókna węglowego i polerowanego aluminium. Krzesełko Pursuit Seat zaprojektowane z myślą przede wszystkim o komforcie ma w pełni regulowaną wysokość.

Gdyby ktoś uczestniczył w wydarzeniach kulturalnych odbywających się na wolnym powietrzu czy obserwował motorsportowy wyścig, dyskretna kieszonka w zewnętrznej warstwie skóry siedziska będzie dobrym miejscem do przechowania biletów. Gdyby czas wydarzenia został przedłużony, grane byłyby bisy czy też publiczność brawami przywoływałaby artystów na scenę, niewielka aluminiowa latarka wykończona tabliczką z podwójnym R ukryta w siedzeniu, pozwoli na bezpieczny powrót do samochodu.

Samo siedzisko jest wykonane ze skóry najwyższej jakości z wytłoczoną sylwetką Spirit of Ecstasy. Klienci mogą dobrać z palety Bespoke jego kolor tak, aby kontrastował lub pasował do kolorystyki wnętrza.

Delikatnie rozkloszowana aluminiowa nasadka na końcu podpórki zapewnia stabilność na twardym podłożu, zaś wysuwana szpica sprytnie schowana wewnątrz podpórki, oferuje takie samo bezpieczeństwo na trawie i innym miękkim podłożu.

Krzesełko Pursuit Seat idealnie pasuje do modułu rekreacyjnego Rolls-Royce’aCullinana, odzwierciedlając charakter modelu określany hasłem #EffortlessEverywhere. Niewielkie wymiary oraz elegancki skórzany pokrowiec, pozwalają na dyskretne umieszczenie go w samochodzie.

Pursuit Seat jest dostępne pojedynczo lub w podwójnym zestawie w Butiku Rolls-Royce’a oraz u dealerów na całym świecie. Koszt to 7 750 euro netto (bez lokalnych podatków).

Źródło: Rolls-Royce / Auto Fus