GDDKiA – 2+2 już na kolejnych 7 km budowanej autostrady A1

Na wszystkich odcinkach budowanej na terenie województwa łódzkiego autostrady A1, gdzie jazda odbywa się po nowej, betonowej jezdni, obowiązuje już układ 2+2. Taka organizacja została właśnie wprowadzona na siedmiokilometrowym odcinku Radomsko – granica województw łódzkiego i śląskiego.

Pozostałe odcinki, gdzie wyznaczone są po dwa pasy ruchu w obu kierunkach (układ 2+2), to Tuszyn – Piotrków Trybunalski, Kamieńsk – Radomsko oraz granica województw łódzkiego i śląskiego – początek obwodnicy Częstochowy.

GDDKiA – Południowa Obwodnica Warszawy dłuższa o 15 kilometrów

Łączna długość odcinków, po których ruch odbywa się w ten sposób, to blisko 53 kilometry, z czego na terenie województwa łódzkiego to ponad 35 km. Zważywszy, że całkowita długość budowanej na terenie obu województw autostrady liczy sobie 81 km, dwie trzecie stanowi już nowa betonowa jezdnia. Działa też docelowy węzeł Radomsko na skrzyżowaniu A1 i DK42. Niebawem kolejne zmiany w organizacji ruchu w okolicy Piotrkowa Trybunalskiego, które ułatwią przejazd po placu budowy przyszłej autostrady A1.

Źródło: GDDKiA