Klasyk tygodnia – Volkswagen Typ 181 Thing z 1974 r. lepszy od oryginału

Co prawda model ten powstał w Europie, ale atrakcyjne okrycie otrzymał dopiero za oceanem. Tak z europejskiego „jeepa” powstał wyjątkowy klasyk.

Model ten w założeniu miał być tylko pojazdem wojskowym. Jednak po trzech latach produkcji trafił także „do cywila”. W latach 1968-1983 wyprodukowano 90 883 egzemplarze. Auta te produkowano nie tylko w Niemczech, ale także w Meksyku i Indonezji. Volkswagen Typ 181 w Niemczech sprzedawany był pod nazwą Kurierenwagen, w USA pod nazwą Volkswagen Thing, w Indonezji jako Volkswagen Camat, w Meksyku pod nazwą Safari, w Wielkiej Brytanii – Trekker, a we Włoszech był Volkswagenem Pescaccia.

Klasyk tygodnia – Ferrari Dino z 1970 r. za 1,5 mln zł

Na jednej z amerykańskich aukcji pojawił się Volkswagen Thing z 1974 roku, który został poddany gruntownej renowacji i przy okazji modernizacji przez właściciela z Południowej Dakoty. W efekcie powstał ekstrawagancki klasyk, który otrzymał mocniejszy czterocylindrowy silnik o pojemności skokowej 1.8 l z czterostopniową przekładnią. Jak różni się od oryginału, można zobaczyć w naszej galerii. Należy dodać, że szybko auto zostało sprzedane. Wylicytowano 22 500 dolarów amerykańskich.

Źródło: Bring A Trailer