Rolls-Royce – rodzina Black-Badge z barwami Neon Nights

Założenie, że wersje Rolls-Royce Black Badge muszą być czarne, zostało pogrzebane po pojawieniu się super-intensywnych kolorów Neon Nights. Stworzone początkowo z myślą o rynku amerykańskim, trzy kolejne egzemplarze danego modelu można teraz zamawiać na całym świecie. Oznacza to, że podaż jest ograniczona jedynie do czterech sztuk każdego modelu z kolekcji Black Badge: Wraitha, Dawna i Cullinana, których kolory zostały inspirowane naturą.

  • Rolls-Royce zapowiada “Neon Nights” – limitowane wersje modeli Dawn, Wraith oraz Cullinan Black Badge
  • Paleta żywych barw inspirowana egzotycznymi roślinami i zwierzętami
  • Innowacyjny neonowy efekt lakieru pokrywającego karbon na desce rozdzielczej
  • Stworzone po dużym sukcesie kolekcji “Pastel” z 2019 roku

Wraith Black Badge został wykończony niemal świecącym lakierem w odcieniu Lime Rock Green. W naturze ta barwa w naturze należy do australijskiej żaby drzewnej, którą Sami Coultas, Rolls-Royce Paint Specialist, spotkał po raz pierwszy podczas swojej wycieczki do Tamworth, na północ od Sydney. Wnętrze samochodu jest otulone skórą w kolorze Scivaro Grey z akcentami w kolorze Lime Rock Green – przeszyciami i lamówkami.

Z myślą o Dawnie Black Badge powstał efektowny odcień Eagle Rock Red odwzorowujący barwę kwiatów Ōhi‘alehua, wiecznie zielonego drzewa spotykanego wyłącznie na Hawajach. Wnętrze jest wykończone skórą w kolorze Selby Grey z przeszyciami i lamówkami w kolorze Koi Red.

Szukając inspiracji dla Cullinana, członkowie kolektywu Bespoke zwrócili uwagę na egzotycznego motyla Rhetusperiander. Znanego jako periander z rodziny Riodinidae charakteryzującej się metalicznymi kropkami na skrzydłach, motyla można spotkać w Środkowej i Południowej Ameryce. Żywy odcień jego skrzydeł został wiernie oddany w odcieniu lakieru Mirabeau Blue przeznaczonym dla Cullinana. Mocny kontrast stanowi wnętrze wyściełane skórą Arctic White z akcentami w kolorze Lime Rock Green.

Nowy Rolls-Royce Ghost Extended odpowiedzią na wymagania użytkowników

Technical Fibre – materiał z którego jest wykonana deska rozdzielcza w każdym z trzech modeli– została ozdobiona spektakularną grafiką. Lakier daje efekt neonowego rozświetlenia i obrazuje odkształcenie fal sztucznego światła przez prędkość.

“Neon Nights to barwna trylogia Rolls-Royce’ów Black Badge, dla której inspirację stanowiła natura. Nowy lakier Bespoke został wykorzystany w wersjach Black Badge modeli Wraith, Dawn oraz Cullinan – mrocznych, skrajnych ‘enfantsterribles’ rodziny Rolls-Royce. Limitowane odcienie zainspirowane przykładami ze świata natury, w tym żabą o nazwie australorzekotkaszmaragdowa, hawajskim kwiatem drzewnym oraz egzotycznym motylem, ukazują wersję Black Badge odważniejszą kolorystycznie, budząc zainteresowanie klientów na całym świecie. Tych klientów, którzy odważą się wyróżniać.” – powiedział Sami Coultas, Bespoke Designer Colour & Trim, Rolls-Royce Motor Cars. 

Zestaw samochodów Neon Nights nadchodzi po tym, jak dużym zainteresowaniem mediów cieszyła się kolekcja Black Badge zaprezentowana podczas wydarzenia Pebble Beach w 2019 roku. Wówczas Ghost, Wraith oraz Dawn ukazały się w pastelowych lakierach Bespoke. Ponieważ cieszyły się tak dużym zainteresowaniem, postanowiono popracować nad paletą kolorystyczną, co doprowadziło do powstania selekcji dynamicznych barw dla Black Badge.

Lista zamówień dla klientów z całego świata obejmuje jedynie trzy egzemplarze z każdego koloru.

Źródło: Rolls-Royce / Auto Fus