Nowy Rolls-Royce Ghost Extended odpowiedzią na wymagania użytkowników

Ghost Extended jest produktem, który powstał po wyczerpującym procesie konsultacji z nową generacją klientów Rolls-Royce’a. Ta dynamiczna grupa przedsiębiorców wyraziła życzenie powstania limuzyny nadającej się do prowadzenia przez szofera w tygodniu, która w weekendy może zmieniać się w pełnego spokoju, wygodnego i dynamicznego sedana prowadzonego samodzielnie przez właściciela. Ghost Extended jest odpowiedzią na te pragnienia. Pierwsze samochody trafią do rąk klientów w IV kwartale 2020 roku.

Rolls-Royce Motor Cars przedstawia nowy model – Ghost Extended zaspokajający potrzebę zwiększonej przestrzeni w tylnym rzędzie bez uszczerbku na dynamice jazdy.

– Nowy Ghostjet efektem dialogu z różnorodną klientelą z całego świata. Wiele z tych osób prosiło markę, by stworzyła samochód, który zaspokoi ich słabość do zwiększonej przestrzeni z tyłu bez straty własności dynamicznych. Ghost Extended odpowiada na te oczekiwania będąc produktem spełniającym podwójne wymagania: biznesowej limuzyny i samochodu codziennego użytku. powiedział Torsten Müller-Ötvös, Chief Executive Officer, Rolls-Royce Motor Cars

DESIGN

Ghost Extended jest dłuższy o 170mm od Ghosta, zapewniając z tyłu więcej przestrzeni na nogi w porównaniu z wszystkimi sedanami za wyjątkiem Rolls-Royce’a Phantoma Extended. Skupienie się na kliencie formowało każdy etap prac nad tym modelem. Kluczową informacją była ta, iż klienci kupujący model Ghost Extdended nie chcieli rezygnować z minimalistycznego, czystego designu. Projektanci marki pracowali zatem nad tym, aby ukryć dodatkowe milimetry tylko przez przedłużenie tylnych drzwi i karoserii wokół otworów tylnych drzwi, zachowując linie samochodu.

TECHNOLOGIA

Spokój tylnego apartamentu

Komplet ulepszeń tylnej części kabiny odzwierciedla elastyczność Ghosta Extended. Po raz pierwszy można tu specyfikować tylne rozkładane fotele Serenity Seat. To nowy wymiar komfortu w tylnym przedziale, co czyni go pokrewnym środowisku kabiny odrzutowca.

Ta część kabiny stanowi również idealne miejsce, gdzie pracę można przemienić w odpoczynek. Ten proces może wspomóc lodówka na szampana umieszczona pomiędzy fotelami i zaprojektowana z dużą uważnością na potrzeby klientów Rolls-Royce’a. By to osiągnąć, inżynierowie marki konsultowali się z mistrzem sommelierów. Dowiedzieli się, iż optymalna temperatura podania szampana non-vintage to ok. 6 stopni, zaś vintage to 11 stopni. Zatem lodówka działa w dwóch systemach chłodzenia – do sześciu lub jedenastu stopni.

Zaawansowana technologia

Ghost jest najbardziej zaawansowanym technologicznie Rolls-Roycem, który kiedykolwiek powstał. Dla przedsiębiorców kupujących model Ghost Extended, dostęp podczas pracy do najnowszego systemu infotainment i WiFi są kluczowe. Jednakże technologiczne funkcje zostały umieszczone uważnie – tak, aby pragnienie przebywania w spokojnym środowisku, wolnym od niepotrzebnych zakłóceń – zostało zachowane.

Rolls-Royce Ghost oficjalnie zadebiutował w Polsce

Obietnica dostarczenia czystej, detoksyfikującej przestrzeni dotyczy również powietrza w kabinie. Aby ją spełnić, Ghost jest wyposażony w nowy system oczyszczania powietrza Micro-Environment Purification System (MEPS). Ta technologia wzmacnia istniejące filtry dzięki odpowiedniemu oprogramowaniu i sprzętowi. Bardzo czułe czujniki zanieczyszczenia Impurity Detection Sensors wyczuwają jakość otaczającego powietrza automatycznie aktywując tryb Recirculation Mode wlotów świeżego powietrza. Jeżeli poziom zanieczyszczenia przekroczy akceptowany poziom, zostanie odkryty, a powietrze zostanie przepuszczone przez nanofiltr, który jest w stanie usunąć niemal wszystkie najmniejsze cząsteczki z kabiny w mniej niż 2 minuty.

Zestaw technologicznych ulepszeń wzmacnia wrażenia z jazdy w ustawieniach na miasto i tereny poza miastem. Mamy tu laserowe światła o zasięgu 600 m i najważniejsze elementy bezpieczeństwa, asystenci świateł, w tym układ rozpoznający zwierzęta i pieszych, który działa w dzień i w nocy, system wykrywający zmęczenie kierowcy, układ, w skład którego wchodzą cztery kamery z funkcją widoku panoramicznego, widok 360o,widok z lotu ptaka, aktywny tempomat, ostrzeżenie przed kolizją, ostrzeżenie przed ruchem poprzecznym, ostrzeżenie o niezamierzonym zjechaniu z pasa ruchu, asystent pasa ruchu, najbardziej zaawansowany na rynku wyświetlacz head-up 7×3 o wysokiej rozdzielczości, funkcję automatycznego parkowania gwarantującą parkowanie bez wysiłku w każdych warunkach.

INŻYNIERIA

Aluminiowa konstrukcja i nowy silnik V12

Ghost Extended powstał na bazie Architektury Luksusu, należącej do Rolls-Royce’a aluminiowej konstrukcji, która jest podstawą każdego modelu marki. Charakterystyczna dla Rolls-Royce’ajazda “na latającym dywanie” Magic Carpet Drive to zasługa nowego systemu zawieszenia Planar – rezultatu ponad 10 lat testów i udoskonaleń przeprowadzonych przez inżynierów. W jego skład wchodzą kontrolowane elektronicznie pochłaniacze drgań, samopoziomujące się, powietrzne wsporniki, pierwszy na świecie górny wahacz amortyzatora; ta technologia nigdy dotąd nie była zastosowana do produkowanego seryjnie samochodu. Ghost Extended jest również beneficjentem napędu na cztery koła i systemu czterech kół skrętnych.

Samochód napędzapodwójnie doładowany silnik o pojemności 6,75 litra, który powstał specjalnie z myślą o Ghoście. Silnik dysponuje mocą 571 KM i 850 Nm momentu obrotowego. Ciszę w kabinie podczas podróży zapewnia 100 kg materiału wygłuszającego umieszczonego w podwoziu, karoserii i oponach. Samochód zapewnia wspaniałe osiągi bez burzenia spokoju w kabinie.

MATERIAŁY I TECHNIKA

Prostota przez złożoność

Dążenie do prostoty w wyglądzie wymaga wykorzystania ze skomplikowanych technik inżynieryjnych i rękodzielniczych. Przykładowo, wyszukane kształty we wnętrzu i karoserii mogły być stworzone dzięki zaawansowanej technologii druku 3D. To pierwszy raz, gdy ta technologia została połączona z tradycyjnymi dla Rolls-Royce’a możliwościami inżynierii i rękodzieła.

Bardziej tradycyjne rękodzieło pojawia się w samochodzie dzięki zastosowaniu dwóch drewnianych wykończeń stworzonych specjalnie dla Ghosta. Obsidian Ayous jest inspirowany bogatą paletą kolorów odnalezionych w magmie, zaś Dark Amber posiada żyłki z cząsteczek najlepszego aluminium przebiegających przez drewno. Oba wykończenia są dostępne w wykończeniu z otwartymi porami, dzięki czemu dotyk materiału mówi sam za siebie.

Źródło: Rolls-Royce / Auto Fus