Design Alfy Romeo Stelvio doceniony przez magazyn „Auto Motor und Sport”

W tegorocznym plebiscycie „Autonis” zagłosowało ponad 16 000 czytelników niemieckiego magazynu motoryzacyjnego. Do wyboru było około 100 modeli podzielonych na dziesięć kategorii. Alfie Romeo Stelvio przyznano tytuł najpiękniejszego samochodu w kategorii „Duży SUV”.

Design Alfy Romeo Stelvio urzekł czytelników magazynu motoryzacyjnego „Auto, Motor und Sport”. Model został zwycięzcą w kategorii „Duże samochody terenowe/SUV-y” w plebiscycie „Autonis”. Styl i elegancja Alfy Stelvio, będącej również jednym z najbardziej sportowych modeli w tym segmencie, jest wynikiem prac Centrum Stylu Alfy Romeo.

„Jesteśmy zaszczyceni i ogromnie dumni z otrzymania prestiżowej nagrody „Autonis”, przyznanej przez czytelników „Auto, Motor und Sport” Alfie Romeo Stelvio, jako najpiękniejszego SUV-a w swojej klasie. Ten tytuł jest wyrazem uznania dla włoskiego designu i naszej filozofii projektowania Alfy Romeo łączącej w sobie wyrafinowane proporcje, charakterystyczne, wyróżniające się elementy i piękne, ręcznie „rzeźbione” powierzchnie”,  powiedział Klaus Busse, dyrektor FCA Design na region EMEA.

Oprócz Stelvio, magazyn „Auto, Motor und Sport” uhonorował już wcześniej modele Giulia, MiTo i Giulietta tytułem najpiękniejszego samochodu w swojej klasie, a dwa lata z rzędu nagrodę „Design Brand of the Year” otrzymała marka Alfa Romeo.

Alfa Romeo przedłuża współpracę z Sauber Motorsport na sezon 2021 Formuły 1

Dokładnie 16 182 czytelników czasopisma branżowego „Auto, Motor und Sport” oraz użytkowników magazynu online, oddało swój głos w plebiscycie „Autonis” na około 100 modeli podzielonych na dziesięć klas rankingowych. Wynik danej kategorii to bilans głosów za i przeciw dla każdego modelu. Każdy uczestnik mógł oddać cztery głosy w danej kategorii, dwa za szczególnie udany projekt i dwa za mniej przekonujące formy. Dlatego też oceny negatywne liczyły się tak samo, jak pozytywne. Te ostatnie zdecydowanie dominowały w przypadku Alfy Romeo Stelvio. Pierwszy SUV w historii marki uzyskał 20,4 % głosów pozytywnych w kategorii „Duży SUV”.

Źródło: Alfa Romeo