Nowy Fiat 500 z nagrodą Best Design 2020 w plebiscycie Autonis 2020

Nowa 500, zaprezentowana ostatnio międzynarodowej prasie, zdobyła nagrodę „Best Design 2020″, przyznawaną przez czytelników niemieckiego magazynu „Auto Motor und Sport”.

Nowa 500 otrzymała nagrodę „Best Design 2020″ w swojej kategorii, przyznawaną przez czytelników niemieckiego magazynu „Auto Motor und Sport”, którzy oddali swój głos w plebiscycie „Autonis 2020″.
Tym samym nowa 500 zdobyła jedno z najbardziej prestiżowych wyróżnień w świecie designu, pokonując konkurencję dzięki unikalnemu i wyróżniającemu się stylowi, który wciąż zadziwia i oczarowuje.

Nagroda  w „Autonis 2020″ jest kolejną po niedawnym sukcesie w konkursie „Red Dot Design Awards” w kategorii „Design Concept”, w którym nowa 500 wygrała głosami międzynarodowego jury składającego się z 21 najbardziej uznanych specjalistów i wykładowców designu na świecie.

Olivier François, prezes marki Fiat, podkreślił: „Przyznana przez czytelników „Auto Motor und Sport” nagroda „Autonis” jest ważnym wyróżnieniem dla nowej 500, będącym uzupełnieniem prestiżowej nagrody Red Dot, otrzymanej kilka tygodni temu. Jest ona tym bardziej istotna z dwóch powodów: po pierwsze dlatego, że została przyznana przez jury składające się z czytelników, którzy już zakochali się w nowej 500, a po drugie, nagroda ta została przyznana na tak „dojrzałym” rynku samochodów elektrycznych, jak Niemcy i w dodatku, walcząc przeciwko innym ważnym producentom. Wszystko to sprawia, że jestem niezwykle dumny i bardzo pozytywnie nastawiony w związku ze zbliżającą się premierą nowej 500 w Niemczech, jednym z naszych głównych rynków”.

Fiat 500e 3+1 – praktyczniejszy elektryk

Klaus Busse, dyrektor działu FCA Design na rynkach EMEA, dodał: „Jesteśmy zaszczyceni uznaniem, jakie niemieccy miłośnicy wyrazili dla nowej 500 i jej wyrafinowanego, choć ciągłego oscylowania między przeszłością a przyszłością. Widać to wyraźnie w nowej 500 zarówno w jej bardzo nowoczesnym przodzie, który nadal zachowuje znany już „uśmiech” tej ikony Fiata, jak i w sylwetce, która ewoluuje wzdłuż klasycznej linii centralnej, obecnej we wszystkich trzech generacjach modelu. Ogólnie rzecz ujmując, design nowej 500 doskonale łączy w sobie proporcje bryły, czyste linie, sinusoidalne powierzchnie i wyróżniające się cechy, jak okrągłe przednie reflektory i okrągły zestaw wskaźników w kabinie pasażerskiej. Nowa 500 jest współczesną interpretacją legendy motoryzacji, która rozwija się w kierunku coraz bardziej zrównoważonej i przyjaznej dla środowiska mobilności miejskiej”.

Źródło: Fiat