Fiat 500e 3+1 – praktyczniejszy elektryk

Po ponad siedmiu miesiącach od chwili premiery elektrycznego Fiata 500e, także określanego jako Fiat Electric, włoski producent zaprezentował kolejna nieoczekiwana premierę. To praktyczniejsza wersja 3+1 z przeciwstawnymi drzwiami po stronie kierowcy.

Zgodnie z intencją producenta model 3+1 ma ułatwić żucie przede wszystkim rodzinom i użytkownikom korzystającym z Fiata 500 jako codzienną bazę. Atutem są podwójne drzwi od strony kierowcy, które po otwarciu znacznie zwiększają możliwość wsiadania na tylne siedzenie. Mniejsze drzwi można jednak otworzyć tylko, gdy są otwarte przednie drzwi.

Fiat Panda – świętuje swoje 40 urodziny z odmłodzonym modelem

Przy tych zmianach konstrukcyjnych Fiat 500e 3+1 nie zmienił gabarytów. W pierwszej kolejności do sprzedaży trafi seria limitowana „La Prima”, która otrzyma bogate wyposażenie standardowe jak m.in. przednie reflektory ledowe, system rozpoznawania znaków drogowych, adaptacyjny tempomat, czujniki wraz kamerą parkowania. Zapowiadane sa trzy stopnie wyposażenie, które będą różniły się także pojemnością akumulatorów.