Hyundai Motor Group – Luc Donckerwolke nowym CCO

Luc Donckerwolke wznawia karierę w Grupie jako Wiceprezes Wykonawczy, a jego biuro będzie się mieścić w Centrum Technicznym Hyundai Motor Europe. Jako CCO będzie odpowiedzialny za komunikację projektową dotyczącą różnych marek, w tym marki Genesis, dedykowanej submarki samochodów elektrycznych IONIQ oraz pojazdów z ogniwami paliwowymi.

Donckerwolke dołączył do Grupy w 2016 roku jako Chief Design Officer (CDO), prowadząc projekty Hyundai, Kia i Genesis. W marcu tego roku zrezygnował, by skupić się na swoich sprawach osobistych. Teraz Donckerwolke wraca do Grupy.

– Z wielkim zaszczytem i dumą rozpoczynam drugi rozdział w Hyundai Motor Group. We współpracy z zespołami projektantów będę przekazywać różnorodność i bogactwo marek Grupy, które są nie tylko dynamiczne pod względem technologii, ale także zorientowane na Klienta. – powiedział Luc Donckerwolke – Wiceprezes Wykonawczy i CCO Hyundai Motor Group.

Euisun Chung został mianowany na stanowisko Prezesa Hyundai Motor Group i otwiera nowy rozdział w historii koncernu

Jako przedstawiciel Grupy, Donckerwolke wzmocni pozycję marki Hyundai Motor Group, wykorzystując ogromne doświadczenie nie tylko jako projektanta samochodów, ale także jako lidera. Donckerwolke wspiera utalentowanych projektantów i stwarza środowisko pracy, które zachęca do aktywnej komunikacji między współpracownikami.

Równolegle będzie on szukał także sposobów współpracy z czołowymi projektantami z branży motoryzacyjnej, a także przewodzić badaniom projektowym nad mobilnością przyszłości.

Jako CCO, Luc Donckerwolke będzie współpracował z centrami projektowymi w zakresie rozwoju i komunikacji pojazdów koncepcyjnych marek Hyundai Motor Group. Prace projektowe marek Hyundai, Kia i Genesis będą nadal nadzorowane przez dotychczasowe kierownictwo. SangYup Lee, Starszy Wiceprezes i Szef Hyundai Global Design Center i Genesis Global Design, bez zmian kieruje projektami marek Hyundai i Genesis, a Karim Habib pełni adekwatną funkcję dla marki Kia.

Źródło: Hyundai